Dyt. Gizem TutarDiyetisyen

Dyt. Gizem Tutar
1. Tutarlı Diyet Beslenme Danışmanlık
Aydede Cad. Koray Apt. No:16 Kat:13 D:6
Taksim / Beyoğlu / İstanbul
Tel: 212-2973187
2. Tutar'lı Diyet Harbiye
Halaskargazi Cd. No:2 Kat:3
Harbiye / Şişli / İstanbul
Tel: 212-2973187
Web Sitesi: www.e-diyetisyen.com

Branşı: Beslenme ve Diyet

Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET
 
Özgeçmiş
    Gizem TUTAR, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden dönem dördüncüsü olarak mezun olmuştur. Üniversite hayatının üçüncü yılında Avrupa Birliği’nin desteklediği Erasmus Bursu’nu kazanarak, mesleki eğitiminin bir kısmını İngiltere’de Oxford Brookes Üniversitesi’nde tamamladı. Oxford Brookes Üniversitesi’nde Obezite ve Enerji Dengesi, Sporcu Beslenmesi, İnsan Sağlığı ve Hastalıkları ve Uluslar arası Beslenme konulu dersleri aldı ve A derece ile eğitimini tamamladı. İngiltere’de bulunduğu süre boyunca “Glisemik İndeks Laboratuarı”nda asistan yardımcısı olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri, Ankara Üniversitesi Yüksek İhtisas Hastanesi gibi önemli birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunda uzun dönemli stajlar yaptı. Üniversite öğrenciliğinin son döneminde özel bir kurumda yarı zamanlı tercüman ve medya ilişkileri koordinatörü olarak çalıştı.

Bilimin bir sonu olmadığına inanan Gizem TUTAR, halen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diyetetik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sağlıklı yaşam ve wellness kavramları ile yakından ilgili olan TUTAR, danışanlarına verdiği hizmet kalitesini yükseltmek için, 150 saatlik dünya çapında geçerli olan “Coaching U” programına katılmıştır. 2009 yılından bu yana aynı zamanda Yaşam Koçu ve Kurumsal Koçtur. Yaşam kalitesinin yükseltilmesi için oluşturulmuş olan “Just Pump” spor seminerlerinin Türkiye’de düzenlenen ilk eğitimine katılmış ve Just Pump eğitmen sertifikası almıştır.

Gizem TUTAR, Türkiye ve İngiltere’de Beslenme ve Diyet ile ilgili birçok seminer ve panele katılmıştır. Yurtiçi bilimsel çalışmaları ve bilimsel sunumları vardır. Meslek hayatına başladığından bu yana kalite sistemleri (ISO-9001, JCI) ile ilgili birçok hizmet içi eğitime katılmıştır. Gizem TUTAR, meslek hayatına özel bir diyet merkezinde başlamıştır. Özel Alman Hastanesi’nde 2008-2009 dönemi arasında Beslenme ve Diyet Bölümü sorumlusu olarak çalışmış, ayrıca klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak görev yapmıştır. Bu süreç boyunca, özellikle sağlıklı zayıflama ve kilo koruma programlarında, gebelik diyabetinde tıbbi beslenme tedavisi konularında başarı sağlamıştır. TUTAR, Türkiye Futbol Federasyonu, Ülker, GenX, AstraZeneca, AÇEV gibi kurumların projelerinde Danışman Diyetisyen olarak görev almıştır.

TUTAR, bu güne kadar birçok TV ve radyo programında uzman konuk olarak yer almıştır. Birçok dergi ve internet sitesinde beslenme ve diyet konularında köşe yazarlığı yapmaktadır. Türkiye’nin saygın beslenme ve diyet sitelerinden olan www.e-diyetisyen.com ‘un sahibi ve editörüdür.

Şu anda Sütiş Emirgan, Sante Onkoloji Merkezi gibi kuruluşlara danışmanlık hizmeti veren Gizem TUTAR, kendi kurduğu TUTAR’LI DİYET Beslenme Danışmanlık&Yaşam Koçluğu Merkezi’nde bireysel beslenme danışmanlığı ve yaşam koçluğu yapmaya devam etmektedir.

Gizem TUTAR, Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Türkiye Koçluk Derneği’ne üyedir.

Eğitim ve Diplomalar
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü (2007)

Kurslar, Seminerler ve Sertifikalar
Coaching U Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Sertifikalı Eğitim Programı (2009)


"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"