Dr.Dyt. Zeynep KoçDiyetisyen

Dr.Dyt. Zeynep Koç
1. Zeynep Koç'un muayenehanesi
Valikonağı Cad. No:102/2
Nişantaşı / Şişli / İstanbul
Tel: 212-2488402

Branşı: Beslenme ve Diyet

Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET
 
Özgeçmiş
    İlk, orta ve lise öğrenimini ANKARA'da tamamlamış ve Hacettepe Beslenme ve Diyet bölümünden haziran 1977 yılında mezun olmuştur. Bir yıl Ankara Onkoloji hastanesinde çalışmış, daha sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç hastalıkları bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 1985 yılında "OBEZ diyabetik hastalarda diyetin rolü" konulu tezi ile doktorasını tamamlamıştır.
    18 yıl bilfiil FLORANCE NIGHTINGALE Hemşirelik Yüksek Okulunda, Bakırköy Sağlık Meslek Yüksek Okulunda, İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde 'Beslenme' ve 'Hastalıklarda Beslenme' derslerine girmiştir. Sayısız halk eğitim seminerleri vermiştir. Sağlıklı Beslenme konusunda halkı bilinçlendirme eğitimlerine girmiş olup halen bu nosyonu devam ettirmektedir.
    Kendisi ilk böbrek hastalıklarında diyetin önemini belirlemiş ve bu konuda 'Böbrek Hastalıklarında Beslenme', 'Diyaliz Hastalarında Beslenme' konularında 5 baskı yapılan kitap yazmıştır. Sayısız kongrelere konuşmacı olarak katılmıştır.
    Türkiye Diyetisyenler derneği İstanbul Şubesinin kuruluş aşamasında görev almış, bu görevi 6 sene devam ettirmiştir. Halen Türkiye diyetisyenler derneği ve Obezite derneği üyesi olup dernek yönetim kurulunda görev almaktadır. 2 erkek çocuğu annesidir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Beslenme ve Metabolizma Bilim dalında doktor-diyetisyen olarak çalışmaktadır. Ayrıca Yard. Doç. Dr. olarak Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu Beslenme ve Diyet bölümünde ders vermektedir.

Eğitim ve Diplomalar
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü (1977)Pazartesi
4.12.2023
Salı
5.12.2023
Çarşamba
6.12.2023
Perşembe
7.12.2023
Cuma
8.12.2023
Cumartesi
9.12.2023
Pazar
10.12.2023
Zeynep Koç'un muayenehanesi
Bu hafta boş randevu saati bulunmamaktadır.
"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"