Dr. Adnan AtlıDoktor

Dr. Adnan Atlı
1. Küçükçekmece Ömür Kliniği
Yahyakemal Beyatlı Cad. No:35 Kat:1
Cennet / Küçükçekmece / İstanbul
Tel: 212-5795000

Branşı: Akupunktur

Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET
 
Özgeçmiş
    1953 Adilcevaz doğumlu olan Dr. Adnan Atlı, 1980 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesin’den mezun oldu. İzmir Eşref Paşa Belediye Hastanesi’nde dört yıl Genel Cerrahi Kliniği ağırlıklı görev yaptı. Daha sonra İstanbul Bakırköy Ömür Hastanesi’nde çalıştı. Bu arada Akupunktur Uzmanlığı ve Medikal Estetik Hekimlik Sertifika eğitim programlarına katılarak Sağlık Bakanlığı’ndan diplomalarını aldı. Hali hazırda kendi kurduğu Küçükçekmece Ömür Polikliniği’nde çalışmaktadır.

Dr. Adnan Atlı, Poliklinik Sorumlu Hekimliği’nin yanında Akupunktur ve Medikal Estetik hizmeti de vermektedir.

Eğitim ve Diplomalar
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (1980)

Ek Bilgiler
    ASTIM HASTALIĞINDA AKUPUNKTUR

Erişkin hastalarda kulak akupunkturu ile birlikte vücut akupunkturu yapılmaktadır. Çocuk hastalarda ise acı vermediği için magnetik akupunktur tercih edilmektedir. Her iki yöntemde amaç, bronşlarda oluşan eptel hasarının tamir edilebilmesi için vücudun İyileştirme sistemini uyarmaktır.

DEPRESYON VE ANKSİYETEDE AKUPUNKTUR

Kulak akupunkturu ile vücudun ihtiyaç duyduğu mutluluk hormonlarını salgılatmak için uyarı yapılır. Gene hipoglisemide varsa kendisini mutsuz ve enerjisiz hissetmesine sebep olan hipoglisemi önlenmeye çalışılır.

MİGREN VE BAŞ AĞRILARINDA AKUPUNKTUR

Hangi tip migren olduğu tespit edildikten sonra akupunktur uygulanır sebepler ortadan kaldırılmaya çalışılır adale ve fasial spazm varsa kramp yapan laktik asitin dolaşıma geçmesi sağlanır. Ayrıca mutluluk hormonlarının salgılanması için kulakta gerekli noktalar uyarılır.

ZAYIFLAMADA AKUPUNKTUR

Şişmanlığın sebebi tespit edilmeye çalışılır. Depresyon, Hipoglisemi, Hiperasidite, Kabızlık Aşırı iştah ve hipotiroidi varsa AKUPUNKTUR ile tedavi edilir. Yağ metboilizması bozuk ve bölgesel problemler varsa karboksiterapi ve mezoterapi tedaviye ilave edilir

KARBOKSİTERAPİ

Yan etkisi olmayan 1957 yılından beri kullanılan bir yöntemdir. Yüzde ve ellerde deri içine uygulandığında kan dolaşımını artırır daha çok oksijen ve besleyici elementlerin oraya taşımasını sağlar ve derinin gençleşmesine yardımcı olur Göbek ve basende yağ içine uygulandığında oraya oksijen çekerek lipolize yardımcı olur ve sarkmaların toparlanmasına fayda sağlar Karboksiterapi, Göğüs sarkmalarında toparlayıcı etkisi nedeniyle de kullanılmaktadır.

MEZOTERAPİ

Bölgesel zayıflamada ve selülit tedavisinde uygulanmaktadır. Damardan veya ağız yoluyla verilmesinde bir mahsur görülmeyen ilaçların çok düşük dozlarda hedef organ olarak düşünülen bölgeye cildin mezo tabakasına mikroenjeksiyon olarak uygulanmasıdır. İlaçlar düşük dozda olduğu ve vücudu sistemik olarak etkilemediği için yan etkisin çok az olduğu bilinmektedir. Uygun seçilen mezoterapi ilaçlarının mikroenjeksiyonla yağ içine uygulanmasın yanında akupunkturla kombine edildiğinde yağın enerji olarak harcanmasının mümkün olduğu görülmektedir..

MEZOLİFT

Çeşitli vitamin ve elementlerin yüzde gençleşme amacıyla napaj tekniği ile cilde uygulanmasıdır. Burada napajla cildin epidermis tabakasında oluşturulan travma cildin yenilenmesi için sitümülsyon etkisi yapar ve açılan bu gözeneklerden vitaminlerin, cildin mezo tabakasına ulaşması sağlanır.

SAÇLIDERİ MEZOTERAPİSİ

Çeşitli vitamin ve minerallerle dökülen saçların durdurulması veya yeniden çıkması amacıyla uygulanan yöntemdir. Saçların beslenmesi ve güçlenmesinde kullanılan ilaçlarla çok küçük dozlarda saçlı derinin mezo tabakasına mikroenjeksiyonla uygulama yapılır. Henüz ölmemiş saç kökleri varsa bu uygulama sonucunda saç kökleri güçlenerek bu gözeneklerden çıktığı görülür.

MAGNETİK TEDAVİ

Magnetik bantlarla [ Mıknatıs] yapılan lokal tedavi yöntemidir. Astım başta olmak üzere kronik inflematuar rahatsızlıklarda uygulanmaktadır. Magnetik bantların Akupunktur etkisi yanında kan dolaşımını artırıcı, ödemi giderici ve hücre enerji düzeyini artırıcı faydasından yararlanılmaktadır. Tıbbi tedaviyle birlikte yapıldığında faydası daha da artmaktadır.

VİBRO-AKUSTİK TEDAVİ

Vücudumuzda fizyolojik ve biyokimyasal faaliyetleri üzerine etkili dozlandırılmış mikro vibrasyon uygulamasıdır. Vitafon adında bir cihazla yapılan bu uygulama yapılan yerde kan ve lenf dolaşımını hızlandırmakta ve mikro sirkülasyonu arttırmaktadır. Bu etkisinden dolayı kronik inflamatur rahatsızlıklarda kullanılmaktadırÇarşamba
24.07.2024
Perşembe
25.07.2024
Cuma
26.07.2024
Cumartesi
27.07.2024
Pazar
28.07.2024
Pazartesi
29.07.2024
Salı
30.07.2024
Küçükçekmece Ömür Kliniği
Bu hafta boş randevu saati bulunmamaktadır.
"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"