Psk. Ayben KaşPsikolog

Psk. Ayben Kaş
1. İstanbul Psikiyatri Enstitüsü
Güzelbahçe Sok. Güzelbahçe Apt. No:6 K:1 D:1
Nişantaşı / Şişli / İstanbul
Tel: 212-2963263

Branşı: Psikoloji

Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET
 
Özgeçmiş
    1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan Ana sanat Dalı Koro Şarkıcılığı Bölümü’nden Korist olarak mezun oldu. Ardından 2008 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü bursla ve “Onur Öğrencisi” derecesiyle bitirdi.

Lisans eğitimi süresince birçok gönüllü projede çalıştı. 1 yıl boyunca Kadıköy Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “Toplumsal Duyarlılık” projesinde Kadıköy ilçesine bağlı Aile Danışma Merkezleri’nde gönüllü eğitimci olarak “Aile içi Şiddet” ve “Aile içi İletişim” konularında seminerler verdi. Aynı proje kapsamında 1 yıl boyunca Çocuk Esirgeme Kurumu ve huzurevlerinde gönüllü olarak çalıştı. İç stajını özel bir kuruluş olan Günay Hayat Akademi’de gerçekleştirdi. Staj süresince 10-18 yaş grubu çocuk ve ergenlere “Nitelikli Yaşama Bilinci” eğitimleri verdi ve bireysel danışmanlık yaptı. Yine iç stajını özel bir anaokulunda çocuk ve aile danışmanlığı yaparak tamamladı. Dış stajını Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri Polikliniği’nde stajyer psikolog olarak tamamladı. İstanbul Marmara Eğitim Vakfı’nın(İMEV) düzenlediği “Aile Okulu Seminer Programı” ve Yeditepe Üniversitesi’nin düzenlediği “Teoriden Pratiğe Psikolojik Danışmanlık” sempozyumu çerçevesinde “Anne-Baba ve Çocuk Etkin İletişimi” ve “Grup Rehberliği Süreci” workshop eğitimlerini almıştır. 2008-2009 yılları arasında Doğa Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde psikolojik danışman olarak çalıştı. Aynı zamanda özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde part-time olarak birçok firmanın satış ekibine ve Finansbank Eğitim Birimi’ne “Etkin İletişim Becerisi”, “Empati-Empatik Dinleme” konularında seminerler verdi. Frostig Görsel Gelişimsel Algı Testi ve Bender Gestalt eğitimlerini tamamlamıştır, Kognitif Terapi Ön Görüşme Teknikleri eğitiminden sonra Bilgelik Enstitüsü’nde “Cognitif Behavioural Therapy” eğitimine ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “Uygulamalı Psikoloji” master programına devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Dünyaca ünlü opera sanatçısı Leyla Pekin’in kurduğu Dünya Müzikleri Korosu’nda korist olarak bulunmaktadır.

Eğitim ve Diplomalar
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan Ana Sanat Dalı Koro Şarkıcılığı Bölümü Korist (2003)
Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü (2008)
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü Master (Halen)Perşembe
13.06.2024
Cuma
14.06.2024
Cumartesi
15.06.2024
Pazar
16.06.2024
Pazartesi
17.06.2024
Salı
18.06.2024
Çarşamba
19.06.2024
İstanbul Psikiyatri Enstitüsü
Bu hafta boş randevu saati bulunmamaktadır.
"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"