Adana Seyhan Devlet Hastanesi

Adres:
Hacı Ömer Sabancı Caddesi
Yenibaraj / Seyhan / Adana

Telefon : 322-2259329

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında


Adana'da ilk defa 1953 yılında dispanser olarak sigortalı hastalara hizmet vermeye başlanılmıştır. Adliye arkası adresinde 97 yatakla hizmet verirken 17.09.1955 tarihinde milli mensucat hastanesi kiralanarak işçi sigortaları hastanesi adını alarak yatak kapasitesi 150'ye çıkarılmıştır. 01.03.1965 tarihinde yürürlüğe giren 506 sayılı kanunla adı sosyal sigortalar kurumu hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Şuanda hizmet verilen hastane, bodrum katlarla birlikte toplamda 9 katlı olmak üzere ana hizmet binası, ayrıca bahçe içerisinde 6 ek hizmet binası ve bir hemşire lojmanı olarak 57.490 m2 arazi üzerine inşa edilmiş 556 ruhsatlı yatak kapasitesi ile 11.06.1973 tarihinde hizmete açılmıştır.

Doğu Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölge halkına sosyal sigortalar kurumu adana bölge hastanesi olarak; hizmet vermekte iken 5283 sayılı kanun gereğince 19.02.2005 tarihi itibari ile sağlık bakanlığına devredilerek Çukurova Devlet Hastanesi adını almış 2010 yılı itibari ile de Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi adını almıştır.

Resmi yatak sayısı 720'dir.

2016 yılında Askeri Hastane, Baraj yolu ek hizmet binası adıyla hastanemize bağlanmıştır.

2018 yılında Marsa Kadın Doğum ve Meydan Çocuk hastanesi bünyemize dahil edilmiş ve Seyhan Devlet Hastanesi adı altında 575 yatak sayısıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Adana Seyhan Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Adana Seyhan Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Servisler

Dahiliye
İntaniye
Cildiye
Psikiyatri Servisi
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Servisi
Nöroloji Servisi
Üroloji Servisi
Genel Cerrahi Servisi
Ortopedi Servisi
Beyin Cerrahi Servisi
Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Servisi
Kulak Burun Boğaz Servisi
Çocuk Servisi
Kbb Servisi
Çocuk-Çocuk Cerrahi Servisi
Göğüs Hastalıkları Servisi
Göğüs Kalp-Damar Cerrahi Servisi
Yoğun Bakım Ünitesi
Acil Servis

Adana Seyhan Devlet Hastanesi Yol Tarifi (Harita)