Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Adres:
Zafer Mah. Atatürk Bulvarı Huzurevi Arkası
Acıpınar / Merkez / Aksaray

Telefon : 382-2122260
Telefon : 382-2122258
Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz kendine ait ayrı bir hizmet binasına sahiptir. Bu binanın arsası 1998 yılında Aksaray Belediyesi tarafından özel olarak merkezimizin yapımı için tahsis edilmiştir, yaklaşık 4000(dört bin) m2 'dır. Bu katkılarından dolayı Aksaray Belediyesine teşekkür ediyoruz. Şuan ki hizmet binamız 335 m2 oturumlu 3 normal kat, 1 yarı bodrum kat olmak üzere, toplam 1340 m2 kapalı alana sahiptir. Bu bina sonraki yıllarda ihtiyaç duyulursa kendi tapulu arsası üzerinde genişleyerek büyüyebileceği gibi, temeli ilave kat yapmaya da müsait olarak yapılmıştır. Mevcut ihata duvarımız, arsamızın tamamına değil, park alanları ve yolları dışarıda bırakılacak şekilde çekilmiştir.

Hizmet binamızın yapımına arsa tahsisinin yapıldığı aynı yıl 1998 de başlanmış ve Sağlık Müdürlüğümüzün yapıcı gayretleri sonucu, Bakanlığımız, özel idare ve hayırseverler katkılarıyla 2000 yılının sonuna doğru bitirilmiş, aynı yıl devlet hastanesinden yeni binasına taşınmıştır. Binamızın kısa sürede yapılmasında sürekli katkı veren başta Aksaray Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve hayırsever vatandaşlara şükranlarımızı sunarız.

2000 yılının sonundan 2004 yılı sonuna kadar yeni binamızda ve fakat devlet hastanesine bağlı bir birim olarak hizmet verilmiştir. Daha sonra Aksaray Valiliğinin 15/09/2004 tarih ve 10304 sayılı teklifi üzerine, Bakanlığımız 07/12/2004 tarih ve 8961 sayılı olurları ile 20 üniteli müstakil bir Başhekimliğe,(" Sağlık Bakanlığı Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi " ne) dönüştürülmüştür.

Müstakil bir merkez olarak hizmet vermeye başlamakla, her şeyden önce, diş hekimi ve çalışan sayısında bir artış olmuştur. Merkezimize, dolayısıyla Aksaray'a ilk defa doktoralı diş hekimleri tayinleri yapılmıştır. Bu durum, Aksaray halkına daha kapsamlı ve yüksek standartlı ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmayı sağlamıştır. Bundan önce Konya ve Ankara'ya sevk ettiğimiz birçok vakayı merkezimiz de yapar hale gelmiştir. Şimdi yalnızca Ortodontik vakalar ve çok özel tedavi gerektiren durumlar hariç her türlü protetik, cerrahi ve tedavi vakalarını cevap verecek bir duruma gelinmiştir.

Bu gelişmeler sonucu merkezimizden hizmet talebi her geçen gün artış göstererek, günlük yaklaşık 400 hasta başvuru sayısına ulaşılmıştır. Bu sıkışıklığı, mevcut binamız taşımakta zorlanmakta olup, kısa sürede mevcut hizmet binası fiziki alanın büyütülmesi için çalışmalar başlatılmıştır.

Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.