Anamur Devlet Hastanesi

Adres:
Sağlık Mahallesi Dr.Abdullah ÇELİK Caddesi No:22
Mersin / İçel

Telefon : 324-8148880

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Daha önce Sağlık merkezi olan binamız, bölge insanlarının katkılarıyla ilaveler yapılarak 1975 yılında hastaneye dönüştürülmüş olup 2002 yılına kadar 50 yataklı Devlet hastanesi olarak hizmet verdi. Yeni ek binanın tamamlanarak 2002 yılında hizmete açılması üzerine Hastanemiz Kadro yatak sayısı 04.06.2003 tarih ve 5762 sayılı makam oluru ile 150 ye çıkarılmıştır. Fiili yatağımızda 150 dir.

Hastanemiz şu anda 5 ayrı binada hizmet vermektedir.

A_BLOK: Dahiliye,Göğüs hastalıkları,Nöroloji ve Psikiyatri servisleri, Dahiliye, Göğüs hast, Nöroloji, Kardiyoloji,Üroloji,Beyin Cerrahi, Cildiye ve Kan merkezi, Hasta hakları biriminin bulunduğu eski bina

B-BLOK: Cerrahi branşların, Göz,Ortopedi,Kadın Doğum,Üroloji polikliniklerinin ve servislerinin, ameliyathane, idari birimler, Çamaşırhane, Mutfak, Yemekhane, Morg, Kalorifer dairesi ,Oksijen vakum merkezlerinin buluduğu yeni bina

C-BLOK: Acil servis, acil röntgen, acil laboratuvar, acil hasta kabul ve gözlem odalarının bulunduğu bina

D-BLOK: 14 makina ile hizmet veren diyaliz merkezi.

E-BLOK: Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi,İstatistik ve Enfeksiyon Komitesinin bulunduğu bina

Hastanemiz bölge hastanesi konumunda olup Anamur, Bozyazı, Aydıncık İlçelerinden gelen hastalar ile yazın nüfusumuzu iki katına çıkaran tatilcilere hizmet vermektedir.

Anamur Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Anamur Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.