Ayancık Devlet Hastanesi

Adres:
Yalı Mah. Cumhuriyet Cad. Hastane Sok. No: 27
Ayancık / Sinop

Telefon : 368-6131027

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane binası Devlet vatandaş işbirliği ile 1962 yılında yapılmış ve aynı yıl Sağlık Merkezi olarak hizmete girmiştir. 1984 yılında 50 kadro ve 38 fiili yatak kapasitesi ile Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür. Aralık 1990’da aynı bina da hizmet veren Merkez Sağlık Ocağının Hastane bahçesinde yapılan yeni binasına taşınması ile yatak kapasitesi 44’e çıkarılmıştır. Hastanemizin ek bina inşaatına 1995 yılında başlanmış ve 1999 yılında bitirilerek hizmete açılmıştır. Fiili yatak kapasitesi 50’ye ulaştırılmıştır.

Hastanemiz halen 4 yataklı servis , acil servis, 8 yataklı Diyaliz Ünitesi ile hizmet vermektedir.

Hastanemiz binası 3284 m2 üzerinde 2300 m2 kapalı alan 3(kat) olarak hizmet verilmektedir. Hastanemiz zemin katında Dahiliye, Nisaiyei ve Cerrahi olmak üzere 3 branşta poliklinik hizmeti verilmektedir. Yine zemin katta Jeneratör Odası, Kaloriferhane, Gasılhane, Arşiv,Döner Sermaye,Diş polikliniği Morg(4 Kişilik), Eczane depoları, Çamaşırhane, mutfak ve yemekhane üniteleri mevcuttur.

1.Katta; Başhekimlik, idare, Doktor Odası, Başhemşirelik,
Hastane Müdürlüğü, Eczane, Satın alma, ve 8 yataklı Diyaliz Ünitesi yer almaktadır. Birinci kat ek bina kısmında Hasta Kabul, Acil poliklinik Odası, 3’er yataklı Erkek ve Bayan müşahede odaları, Sağlık Memuru odası, Doktor odası, Röntgen Ünitesi, Hasta Kabul ve Laboratuar bulunmaktadır.

İkinci katta; 5 yataklı yoğun bakım ünitesi ile Dahiliye, Nisaiye, ve Cerrahi servisine ait 13 adet hasta odası, hemşire odası ve tedavi odası bulunmaktadır. 2. kat ek bina kısmında 6 adet özel oda, ebe odası doktor odası, doğum hane, travay, otoklav odası ve 2 (iki) ameliyathane ünitesi bulunmaktadır.

Ayancık Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ayancık Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.