Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Adres:
Aladağ Mah. Kavallar Cad.
Bartın / Merkez / Bartın

Telefon : 378-2271648

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2002 yılının Haziran ayında şimdiki binasına taşınarak SSK Bartın İbrahim Denizcier Hastanesi olarak hizmet vermekte iken,”Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Tesislerinin Sağlık Bakanlığına Devredilmesine Dair 5283 sayılı Kanun” gereğince 19.02.2005 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bartın İbrahim Denizcier Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Daha önce Hastanemize bağlı olarak çalışmakta olan SSK Amasra Dispanseri kapatılarak personeli Amasra 2.no.lu Sağlık Ocağına,SSK Ulus Dispanseri semt polikliniği olarak Ulus Devlet Hastanesine,SSK Kumluca Sağlık İstasyonu kapatılarak personeli Kumluca Sağlık Ocağına devredilmiştir.Kozcağız Dispanseri ise Hastanemize bağlı semt polikliniği olarak çalışmaya devam etmiş ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine dönüştürülmemizden sonra Bartın Sağlık Müdürlüğü’ne
bağlanmıştır.

5283 sayılı Kanun gereğince Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş olan sağlık tesislerinin yeniden yapılandırılması hakkındaki 28.04.2005 tarihli Bakanlık Onayı
ile Hastanemiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanemizin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine dönüştürülmesi nedeniyle diğer branş uzman tabipleri Bartın Devlet Hastanesine,Bartın Devlet
Hastanesinde bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları ve ebeler hastanemize atanmışlardır.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 10.750 m2 toplam inşaat alanı üzerinde 6 katlı hastane ve 5 katlı poliklinik binasında hizmet vermektedir.

-102 fili yatağı,
-3 ameliyathanesi,
-8 yataklı müşahede odası, pansuman birimi,röntgen ve laboratuardan oluşan acil servisi ile tedavi hizmetlerini sürdürmektedir.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler