Bingöl Devlet Hastanesi

Adres:
Saray Mahallesi Hasan Basri Caddesi No:66
Bingöl / Merkez / Bingöl

Telefon : 426-2134508

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Bingöl Devlet Hastanesi 30.06.1967 yılında İlimiz Merkez Yenişehir mahallesi Hastane caddesi civarında 5000 m2 arsa üzerinde 50 yataklı olarak faaliyete başlamış. Daha sonra 1997 yılında 18.240 m2 arsa üzerinde 12000 m2’lik bina Bingöl Düzağaç mevkii Saray mahallesinde yapılmış olup, 200 kadro yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet binası 7 katlı olup,bodrum 1,bodrum 2,zemin ve 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum 1’de çamaşırhane, kazan dairesi ve depolar, bodrum 2’de mutfak, Tomografi, morg, laboratuar, mikrobiyoloji laboratuarı, röntgen, diyaliz, yemekhane ve acil, Zemin katta idare, poliklinikler hasta kabul danışma, Endoskopi,T aş kırma, KBB 1, Psikiyatri, Kan Bankası, Teknisyenler, Odyoloji ve 2. Üroloji servisi, 1. katta Eczane, Patoloji, Yoğun Bakım, Ameliyathane, 1 ve 2 inci cerrahi, Ortopedi ve Plastik cerrahi servisleri, 2. katta Göğüs, Cildiye, göz, Çocuk cerrahi, Fizik Tedavi servisleri, fizik tedavi ünitesi Solunum Fonksiyon ünitesi, 3.üncü katta Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, 1. Dahiliye ve 2. Dahiliye servisleri,4. katta KBB 2, Genel Cerrahi 3, Nöroloji Üroloji 1, Beyin Cerrahi ve EEG ünitesi bulunmaktadır.

Eski SSK hastanesi olarak faaliyet vermekte iken Sağlık Bakanlığına devir edilerek Yenişehir Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlanmış Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetler Genel Müdürlüğünün 11.10.2005 tarih ve 8461 sayılı olurları ile Bingöl Devlet Hastanesiyle birleştirilerek 250 yataklı olarak hizmet vermeye başlanmıştır.

Temmuz 2017 yılında kurulan Anjio Ünitesi de aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Her branşta hizmet veren toplam 47 poliklinik odamız mevcuttur.

3.Seviye 16 Yataklı Anestezi Yoğun Bakım, 2 Seviye 10 Yataklı Genel Yoğun Bakım, 1 Seviye 4 Yataklı Koroner Yoğun bakım, 10 adet Palyatif Yoğun Bakım yatağı ve toplam 15 adet vantilatör bulunmaktadır.

Hastanede Merkezi Laboratuar, Kan Transfüzyon Merkezi, Patoloji Laboratuarı ve Acil Laboratuar olmak üzere toplam 4 laboratuar ünitesi ile hizmet verilmektedir.

Ayrıca Sosyal Hizmet Birimi, Ergoterapi Odası, Yanık Odası, Yara birimi, Organ ve Doku Nakil Birimi, AMATEM, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi, Periton Diyalizi, Uyku Laboratuarı, Evde Bakım Birimi, Kemoterapi Ünitesi ile kesintisiz ve donanımlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Bingöl Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bingöl Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bingöl Devlet Hastanesi Yol Tarifi (Harita)

İlgili Etiketler

  • Bingöl