Bucak Devlet Hastanesi

Adres:
Çavuşlar Mahallesi Tepecik Caddesi No:1
Bucak / Burdur

Web Sitesi:

www.bucakdh.gov.tr

Telefon : 248-3253375

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Bucak Devlet Hastanesi, eski sağlık merkezine ilave olarak şuan İdari Hizmet Binası olarak kullanılan binanın dâhil edilmesi ile 50 yataklı hastane olarak 07.11.1985 tarihinde açılmıştır. Hastane arsası birleştirilmiş çift tapuda 17332 m2’dir.

Hastanemiz üç ayrı binada 5 blok halinde faaliyet göstermektedir. 6 katlı olarak yapılmış ( A Blok) Ana hizmet binasına, fiziksel şartlarının yetersiz gelmesi üzerine 2000 yılında 5 katlı ek bina (B Blok) eklenmiştir. Burada Başhekimlik, görüntüleme merkezi(direkt röntgen, tomografi, mamografi, kemik dansitometrisi, ultrasonografi) Poliklinikler(intaniye(enfeksiyon hastalıkları), fizik tedavi ve rehabilitasyon, aile hekimliği, kadın doğum1), Diş Ünitesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, odyometre(işitme testi) ünitesi, Hemodiyaliz ünitesi, ve servisler fiili olarak 266 yatak ile hizmet vermektedir.

13.06.2005 tarihinde Burdur Valiliği ile yapılan protokol uyarınca hayırsever vatandaşımız Mehmet Cadıl tarafından yapılan Acil Servis ve Poliklinik binası temel atma töreni yapılmıştır.

2009 yılı Şubat ayı itibarı ile Acil Servis, Acil lab. Acil röntgen, Poliklinikler(dahiliye1-2, genel cerrahi1-2, kadın doğum 2, ortopedi, beyin cerrahisi, göz, cildiye, kbb, çocuk, nöroloji 1-2,), hasta hakları birimi, organ bağış birimi, diyabet eğitim birimi, psikoloji birimi, bebek emzirme odası, EKG- NST Ünitesi, Laboratuar (biyokimya, mikrobiyoloji), kan alma, Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitesi yeni yapılan Mehmet Cadıl Acil Poliklinik binasında (C Blok) hizmete geçmiştir. Sağlık Meslek Lisesi’nin boşalttığı binada (D Blok) 3 No.lu Döner sermaye Saymanlığı, Satın alma, gelir-gider taahkuk, mutemet, ayniyat, bilgi işlem birimi, patoloji lab. kalite yönetim birimi, toplantı odası bulunmaktadır. İlk sağlık merkezi olarak kullanılan 2 katlı bina (E Blok) şu anda Ambar ve depo olarak kullanılmaktadır

Bucak Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bucak Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler