Çorum Devlet Hastanesi

Adres:

Çorum / Merkez / Çorum

Telefon : 364-2230300

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Toplam arsası 50 dönümü bulan hastanemizin hizmet binalarının oturma alanı 5000 m2 dir. 250 yataklı ek binamızın tamamlanması ile yatak sayısı 750'ye
çıkmıştır. Çorum Devlet Hastanesi modern fiziksel görünüm üstün standartlarda teşhis ve tedavi imkanlarıyla hasta haklarını gözeten bir hizmet sunmayı ilke edinmiştir.

Hastanemiz 1918 yılında hizmete açılmıştır. ilk başhekimi Dr. Akif Tevfik ATLAMAZ'dır. Başlangıçta iki ayrı bina halinde hizmet verirken, biri 1973 yılında, diğeri 1989 yılında onbirer katlı iki blok olarak inşa edilen ana binasında hizmet vermeye devam etmektedir.Hastanemiz girişinde önceden Halk Sağlığı Labaratuvarı olarak kullanılan tek katlı bina Kan Merkezi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Üzerine bir kat ilavesi ile sağlanan makanda 20 makina kapasiteli Diyaliz Ünitesi kurulmuştur. Diş ünitemiz Spor İl Müdürlüğün'den kiralanan ve gerekli tadilatı yapılan yeni binasına taşınarak, 13 Eylül 2004 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Diş ünitesinin taşınması ile boşalan alan gerekli tadilattan sonra Nükleer Tıp Merkezi olarak hizmete açılmıştır. Girişte yer alan 3 katlı diğer binamızda ise Sağlık Kurulu, İntaniye, Satınalma Birimi,Pataloji yer alamaktadır.

2004 yılı sonunda yapılan tadilat ile her bir kilinisyen hekim için birer polikilinik odası oluşturarak "Hekim Seçme Hakkı" sağlanmıştır. 2005 yılı
içerisinde hizmet alımı yolu ile kazandırılan MR VE NÜKLEER TIP ÜNİTESİ İLE çağdaş donanım kazanan hastanemiz halkımıza daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti verme yönünde önemli mesafe kaydetmiştir.

Çorum Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Çorum Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler

  • Çorum Devlet Hastanesi
  • Çorum