Denizli Devlet Hastanesi

Adres:
Murat Dede Mah. Şehit Albay Karaoğlanoğlu Cad. No:1
Merkez / Denizli

Web Sitesi:

www.denizlidh.gov.tr

Telefon : 258-2639311
Telefon : 258-2639321
Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Denizli ve Kurtuluş Savaşı denildiği zaman ilk akla gelen isim hiç kuşkusuz, Müftü Ahmet Hulusi Efendi’dir. Ülkemizin en karanlık günlerinde Türk Milleti’ne ön ayak ve önder olan, mühim simalardan biridir bu saygıdeğer müftümüz. Ahmet Hulusi Efendi, yakın arkadaşları Hacı Tevfik ve Nakip Ziya Beylerle Hastane Yaptırma Derneği’ni kurarlar.

Takvimler 1913 yılını göstermektedir.Yani Osmanlı İmparatorluğu’nun en karışık zamanlar. Balkan Savaşının külleri henüz soğumamıştır. Açlık, kıtlık, savaş yıllarıdır o yıllar. 1914’te de zaten Birinci Dünya Savaşı başlayacaktır.

Bu Derneğin kurulmasıyla Denizli’de bir sağlık kuruluşunun yapılma teşebbüsü ilk defa resmiyet kazanmıştır. Derneğe ilk yardım olarak, o yılın kurban derileri toplanarak satılır ve böylece elde edilen 30 Osmanlı altını, yapılacak hastanenin ilk maddi çekirdeğini oluşturur. Peşinden hayırsever Denizli halkının katkıları da yağmaya başlar.

Denizli Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Denizli Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.