Dr.Vefa Tanır Ilgın Devlet Hastanesi

Adres:
Vehbi Kütükçü Cad.
Ilgın / Konya

Web Sitesi:

www.ilgindh.gov.tr

Telefon : 332-8816100

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

1959 yilinda Saglik Merkezi olarak hizmet vermeye baslamis, 1973 yilinda ilave kat ile Saglik Merkezi konumundan , hastane konumuna dönüstürülmüstür.100 yatakli hastane binasinin, Nisan 2001 tarihinde teslim edilmesi ile birlikte yeni binada hizmet verilmeye baslanilmistir.

Hastanemiz, fiziki olarak 4 bloktan müteşekkildir. A Blokta; Bodrum katinda Sağlık Kurulu , mahkum kogusu ve Mescid, Zemin katta Idaremiz, 1.Katta: Genel Cerrahi Klinigi, 2.Katta: Çocuk Sagligi ve Hastaliklari Klinigi bulunmaktadir.

B Blokta; Bodrum katta: Morg,Kalorifer kazan dairesi,Otopsi odasi, Merkezi Oksijen sistemi,Merkezi Vakum sistemi ve Eczane Ilaç Depolari bulunmaktadir.Zemin Katta POliklinikler, Acil Servis , 1. Katta: Ameliyathane bulunmaktadır.

C Blokta;Bodrum Katta: Kalorifer tanki,Çamaşırhane,Zemin Katta:Tomografi,İstatistik Birimi,Güvenlik, 1.Katta:Diyaliz 2.Katta:Yemekahane bulunmaktadır.

D Blokta; Bodrum katta: Çamasirhane, Yemekhane, Gida ambarlari , Zemin katta: Röntgen, USG odasi, Biyokimya ve Bakteriyoloji Laboratuarlari,.1.katta:Diyaliz Ünitesi, Kadin Dogum Klinigi,2.Katta Dahiliye klinigi bulunmaktadir.

Zemin katinda: Poliklinikler, Acil Servis Müsaade odasi bulunmaktadir. 1 Katta: Ameliyathane(3 adet), Dogum Salonu (1adet) bulunmaktadir.2 katta ise hastanemiz merkezi klima sistemi bulunmaktadir. Ayrica hastanemizde, merkezi bilgisayar otomasyonu kullanilmaktadir

Hastanemiz; yaklasik 100-120 bin arasinda nüfus potansiyeline sahiptir. Kadinhani , Doganhisar ve Tuzlukçu Ilçesinin büyük nüfus çogunluguna hizmet vermektedir. Ilçemizin, beldeleri ve köyleri ile toplam nüfusu 78.402’dir.

Hastanemizde çalisan Uzman hekimler ve tabipler ile halen 11 servis , Acil Servis ve 112 Acil Saglik Hizmetleri ile 10 makinelik Diyaliz hizmetleri verilmektedir.

2 Genel Cerrahi Uzmani, 2 Dahiliye Uzmani,1 Nöroloji Uzmanı,1 Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı,1 Göz Hastalıkları Uzmanı, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmani, 2 Kadin Hastaliklari ve Dogum Uzmani, 1 Çocuk Sagligi ve Hastaliklari Uzmani, 2 Genel Anestezi ve Reanimasyon Uzmani,1 Radyoloji Uzmanı, 1 Biyokimya Uzmanı,1 Kulak -Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı, 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları,1 Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, 1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve 13 Tabip ile hizmetler sürdürülmektedir .

Dr.Vefa Tanır Ilgın Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Dr.Vefa Tanır Ilgın Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler