Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi

Adres:
Talatpaşa bulvarı Samanpazarı
Altındağ / Ankara

Web Sitesi:

www.ztb.gov.tr

Telefon : 312-3065000

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane Tarihçesi

Tüp bebek ünitesi 1989 yılında dönemin başhekimi Ziya Durmuş döneminde Doç. Dr. Oya Gökmen, Doç. Dr. Havva Oral ve Operatör Dr. Utku Özcan’ın şefliğinde kurulmuş. Yıllarca bu ekip tarafından yürütüldü. Daha sonra hastanede idari kadrolar üzerinde yapılan bazı değişikliklere paralel olarak klinikte şef ve şef muavini kadrolarında rotasyona tabi olarak ekip değişikliklerden sonra klinik şefi olarak ben atandım. Doç. Dr. Oya Gökmen döneminde yapılan değişiklikle hastane başhekiminin aynı zamanda Tüp Bebek Kliniği’nin müdürü olarak da görev yapması sağlandı.
1925 yılında 5 yatakla kurulan hastane 1949 yılında 200 yatak kapasitesine çıkarılarak eğitim hastanesi ünvanı almıştır.Halen fiili 700 yatak kapasitesiyle ve 144 asistana eğitim vermesiyle Türkiye' nin ve Avrupanın en büyük eğitim ve hizmet hastanesidir.Kadın Doğum yönünden tüm branşları içeren ve bu branşlar içinde gerekli uzman ve tecrübeli ekipler ile modern tıbbın gerektirdiği son sistem aletleri ile gün geçtikçe başarı grafiği yükselen bir şekilde eğitim ve hizmete devam etmektedir.

Avrupa ve Amerikada belli konularda dünyaca ünlü merkezlerle diyalog içinde olup, yurtdışında katıldığı yurtiçinde düzenlediği kongreler ve bilimsel toplantılarla son gelişmelere Türk tıbbına ve Türk halkının hizmetine sunmaktadır.

Kadın hastalıkları ve doğum konusunda her türlü tetkik ve tedavinin yapıldığı ve bir çok konuda referans hastanesi konumunda olan kurumumuz, yurt çapında tanısı konamamış veya geç kalınmış vakaların son basamak merkezidir.

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı E. A. Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.