Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
Erenköy Mah. Sinan Ercan Cad. No:29
Erenköy / Kadıköy / İstanbul

Telefon : 216-3025959

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane Tarihçesi

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kızılay Verem Savaş Derneği’ne ait Sanatoryum olarak hizmet vermekte iken, 01.03.1976 yılında ruh sağlığı hastanesi olarak hizmet vermek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyete başlamıştır. Tamamı çamlık 98 dönümlük bir alana sahiptir.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, 19.02.2005 tarihinde Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Sağlık Bakanlığı’na devir sonrası 16.10.2006 tarihli Sağlık Bakanlığı oluru ile hastanemizin Psikiyatri, Nöroloji ve Çocuk Psikiyatrisi dallarında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyet göstermesi uygun görülmüştür. Bu tarihten sonra İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, psikiyatri, nöroloji ve bağımlılık alanlarında toplam 260 yatak kapasitesi ile polikliniklerle birlikte günlük yaklaşık 1700  hastaya hizmet vermektedir. Erişkin Psikiyatri, Çocuk Psikiyatri ve Nöroloji bölümlerinde uzmanlık eğitimi veren kurumdan bugüne kadar çok sayıda uzman hekim yetişmiştir; hastane bünyesinde gerçekleştirilen bilimsel toplantılar, sempozyumlar, projeler, tezler ve makaleler ile bilimsel literatüre katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Dahili Tıp Birimleri:
*  Erişkin Psikiyatri
*  Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
*  Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri
*  Nöroloji
*  İç Hastalıkları (Dahiliye)
*  Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği
*  Aile Hekimi
*  Radyoloji

Özellikli Hizmetler:
*  Sağlık Bakanlığı Özellikli Sağlık Hizmetleri
*  AMATEM ( Alkol ve Madde Tedavi Merkezi )
*  Semt Poliklinikleri
*  Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri
*  ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi)
*  Uyku Bozuklukları Merkezi

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi (Harita)