Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi 34752
Bostancı / Kadıköy / İstanbul

Telefon : 216-5783000
Telefon : 216-5783100
Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane Tarihi

Hastanede tanı ve tedavi olanakları zaman içinde engeller aşılarak üst düzeye ulaşmış bulunmaktadır.

1960 yılından 1976 yılına kadar sadece İç Hastalıkları dalında ihtisas verilmekte iken Yönetmelik (Tabet Uzmanlık) gereği 1983 yılına kadar kesintiler olmuştur. 1983 yılından sonra Tababet Uzmanlık Tüzüğü gereğince Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen jürinin yaptığı tetkik sonucu Hastanenin tüm dallarında ihtisas yapabileceği fiziki yapıya ulaştığı tespit edilmiş olup, eğitim kadrolarının tamamlandığı Dahiliye, Cerrahi, KBB, Göz, Asabiye, Röntgen, İntaniye ve Anestezi dallarında eğitimi sürdürmektedir.

Hastane 19.02.2005 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı'na devrolup T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla halka hizmet vermeye devam etmektedir.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.