Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi

Adres:
Sarıgüllük Mah. Fevzi Çakmak Bulvarı
Şehit Kamil / Gaziantep

Web Sitesi:

www.25aralikdh.gov.tr

Telefon : 342-3382525

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastanemizin temelini oluşturan İşçi Sigortaları Gaziantep Dispanseri, Eylül/1956'da kiralık bir iş hanında hizmet etmeye başlamıştır. Hastanemiz, ilimizin Kavaklık Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde kurulu modern bir sağlık kuruluşu olarak inşa edilip 20.02.1967 tarihinde hizmete girmiştir. Kuruluşunda Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Gaziantep-Şanlıurfa-Kahramanmaraş illeri ve bu illere bağlı yerleşim merkezlerinin Bölge Hastanesi olarak faaliyet göstermiştir.

16.08.1968 tarihinde hastane olarak tanınması ile Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığından alınan 213 sayılı ruhsatla İşçi Sigortaları Gaziantep Hastanesi daha sonra 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle de 'Sosyal Sigortalar Kurumu Gaziantep Hastanesi' adını almıştır.

12.11.1998 tarihinden itibaren de BÖLGE ibaresi kullanılarak 'Sosyal Sigortalar Kurumu Gaziantep Bölge Hastanesi' adını almıştır. Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devrine dair kanun kapsamında 19.02.2005 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığına devredilmiş olup 25 Aralık Gaziantep Devlet Hastanesi adı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler