Gaziantep Çocuk Hastanesi

Adres:
Osmangazi Mahallesi Kadıdeğirmeni, 75.Yıl Doğum Hastanesi ve Polis Evi Yanı
Şehit Kamil / Gaziantep

Telefon : 342-600535_

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

1963 yılında Trahom (Göz) Hastanesi olarak faaliyete geçen hastanemiz 18.01.1978 tarihinde 125 yataklı Çocuk Hastanesi olarak, Eyüpoğlu Mahallesinde hizmete açılmıştır. 1985 yılında Sağlık Bakanlığının emriyle Gaziantep Çocuk Hastanesi, Gaziantep Doğum Evi Hastanesi ve Gaziantep Devlet Hastanesi tek baştabiplik altında birleştirilerek Gaziantep Devlet Hastanesi bünyesinde çocuk servisi olarak faaliyet göstermiştir. 12.05.1988 tarihinde Sağlık Bakanlığının yazılı emri gereğince Gaziantep Devlet Hastanesinden ayrılarak müstakil Baştabiplik yönetimi ile dal hastanesi olarak hizmete girmiştir.

Hastanemiz uzunca bir süre 125 yatak kadro yatağıyla hizmet vermiş olup, ardından 200, Mayıs 2005’ten itibaren İnönü caddesindeki ek bina hastanemizce hizmete sokularak, Şubat 2008 yılının itibaren Bakanlığımız onayı ile kadro yatağımız 350’ye çıkarılmıştır. 13 Nisan 2009’dan itibaren bakanlığımızca yatak sayımız 368 olarak tescillenmiştir. İlk semt polikliniği 2005 yılı Şubat ayı içerisinde, Şehitkâmil İlçesinin Karşıyaka Semtinde hizmete girmiştir. Haziran 2009 dan itibaren İlimiz Vatan Mahallesine de yeni bir poliklinik açmış bulunmaktayız.

Yeni bina : Hastanemiz yüksek doluluk oranları sebebiyle yetersiz hale gelmeye başlayınca, Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr.Recep AKDAĞ’ın destekleriyle Kadıdeğirmeni bölgesinde inşaatına başlanan yeni hastane binamız 2007 yılı sonunda tamamlanmış olup, 25 Ekim 2008 tarihinden beri hastalarımızı bu yeni binada kabul etmekteyiz.

Yeni hastanemiz 40.356 m2 arsa üzerine, 34.640m2 kapalı alan ve 8.654m2 bina işgal alanı ile inşa edilmiştir. Acil servis kapalı alanı 1.770 m2, otopark alnı 4.800 m2’dir.

Hastanemiz 4 bölümlü tek bloktan oluşmaktadır. A Bölümü 4 katlı olup, makine dairesi, ambarlar, teknik hizmetler, acil servis, yanık merkezi, ameliyathaneler, poliklinikler, eczane ve idari birimlerden oluşmaktadır. B Bölümü, 4 kattan oluşup, mutfak, radyoloji, laboratuarlar ve yemekhaneden oluşmaktadır. C Bölümü, 5 kattan oluşup, yenidoğan, yenidoğan yoğun bakım, yoğun bakım, cerrahi, yan dal, intaniye, büyük çocuk ve süt çocuğu 1,2,3,4 servislerinden ve arşivden oluşmaktadır. D Bölümü ise, binaların bağlantısını sağlayan ve asansörlerin bulunduğu geçiş blokudur.

Hastanemizde, EEG, EKO, ultrasonografi tetkikleri, biyokimya, mikrobiyoloji, alerji, solunum ve ter testi laboratuarları, yanı sıra kendi ihtiyacımız olan O² üretimini sağlayan merkezi O² üretim sistemi de kurulmuştur. Merkezi sterilizasyon birimimiz bulunmaktadır.

Hastanemiz bebek dostu ve hekim seçme hakkı uygulanan bir hastane olup, tam otomasyona sahiptir. Gaziantep Çocuk Hastanesi Bülteni isminde süreli bir dergisi mevcut olup, çeşitli konularda basılmış ve dağıtımı yapılmış, 12 adet eğitim broşürü bulunmaktadır.

Gaziantep Çocuk Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Gaziantep Çocuk Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.