Gebze Fatih Devlet Hastanesi

Adres:
Osman Yılmaz Mah. İlyas Uzuner Cad. No:1
Gebze / Kocaeli

Telefon : 262-6441460

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastanemiz 1974 yılında SSK Dispanseri olarak hizmete başlamış olup 1998 tarihine kadar 7 tane pratisyen hekimle faaliyet göstermiştir. Bu süre zarfında başhekimlik görevini Uzm. Dr. Semra Ataman yapmıştır. İlk uzman ataması 1995 tarihinde Dahiliye Uzmanı Ayhan Yüksel'le yapılmış olup daha sonra 1998 yılında Kadın Hastalıkları Uzmanı Bülent Serdar San ile olmuştur. 17 Ağustos 1999 tarihinde ilimizde meydana gelen asrın felaketi depremden sonra 11.09.1999'da resmen hastane olarak hizmete açılmıştır.

Hastanemiz 37 Dönüm arazi üzerinde bir poliklinik binası birde diğer hizmetlerin ve yataklı tedavilerin yürütülmekte olduğu bina olmak üzere iki binadan müteşekkil olup 17000 m2 kapalı alana sahiptir. Poliklinik binamız iki kattan müteşekkil olup iki iç içe binadan oluşmaktadır. Hizmet binamız üç katlı idari binaya bitişik olarak üç katlı tüp geçitle dört katlı servisler binası bulunmaktadır. Hastanemizde ana branşlardaki bütün servislerin yanında bir FTR (Fizik Tedavi Rehabilitasyon) Servisi birde hastanemizin içinde, hasta ve ziyaretçi giriş çıkışları tamamen hastanemizden bağımsız kapıdan olan intaniye servisi mevcuttur. Günlük 650 ila 850 acil hasta müracaatı yapılmakta olup polikliniklerde günlük yaklaşık 3000 hastaya hizmet verilmektedir.

Hastanemizde hizmet üretimi TSE ve ISO standartlarına haiz olup kurumumuz mart ayı itibariyle akreditasyon çalışması başlatacaktır. Yaklaşık üç aydır sürdürülen akreditasyon ve kalite çalışmaları birinci basamağı olan personel hizmet içi eğitim çalışmaları devam etmekte olup eksikliklerin giderilmesinden sonra akreditasyon çalışmaları resmen başlatılacaktır.

Gebze Fatih Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Gebze Fatih Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler