Hasköy Devlet Hastanesi

Adres:

Hasköy / Muş

Web Sitesi:

www.haskoydh.gov.tr

Telefon : 436-4112490

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

50 yatağa arttırılabilecek olanağa sahip 30 yataklı, ikinci basamak sağlık kuruluşudur.

Hasköy ilçe merkezi ve köyleri, Korkut ilçe merkezi ve köyleri, Mutki ilçe merkezi ve köyleri hastanemizin hizmet vermekte olduğu yerleşim birimlerini oluşturmaktadır ve yaklaşık olarak 40-50 bin nüfusu içermektedir.

Hastanemiz yaklaşık olarak 14000 m2 hizmet alanına sahip olup, 5 katlı ve 10 daireli lojmana ve 3 katlı entegre hizmet binasına sahiptir.

Hastanemiz 1995 ile 1997 tarihleri arasında Hasköy Belediyesi’nce tahsis edilen binada hizmet vermiştir. 1.1.1997 tarihinden itibaren de şu anki mevcut hizmet binasına taşınmıştır.

Hastanemiz 2003 yılına kadar bağımsız bir sağlık kuruluşu olarak hizmet vermiştir. 2003’ten 1.10.2005 tarihine kadar da Muş Devlet Hastanesine bağlı entegre hizmet birimi olarak görev yapmıştır. Hastanemiz 1.10.2005 tarihinden itibaren de bağımsız devlet hastanesi statüsünü almıştır.

2006 yılı yazından itibaren hastanemizin tüm iç ve dış tadilatı yapılmış ve boya-badanası yenilenmiştir. Aktarılan ödenekler sayesinde ameliyathanenin tıbbi cihaz eksiği ve altyapısı tamamlanmış ve 12.3.2007 tarihinde hizmete açılmıştır.Yataklı servis de elden geçirilmiş ve zemini özel bir kaplama ile kaplanarak modern bir görünüm kazandırılmıştır.Ameliyathane ve yataklı servislerin resmen açıldığı Mart 2007 tarihinden itibaren bugüne kadar yaklaşık 110 ameliyat yapılmış ve Dahiliye, Çocuk hastaları da yatırılarak yataklı tedavi hizmeti verilmeye başlanmıştır.
Hastanenin metruk haldeki bodrum katı (destek birimlerinin olduğu alan) tadilata alınmış ve sıhhi bir hale getirilerek yemekhane olarak hizmete açılmıştır.

2007 yılının Aralık ayında da Bakanlığımız Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonucu çıkartılan ödenekle hastanemiz bahçesindeki metruk haldeki eski sağlık ocağı binası ve lojmanları yıkılmış, hastane bahçesindeki yaklaşık 5000 m2 lik alan kilitli taşla döşenerek çevre düzenlemesi yapılmıştır.

Hasköy Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hasköy Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.