Ilgaz Devlet Hastanesi

Adres:
Yukarı Mah. Nailibaba Cad. Sağlık Sok. No:2
Ilgaz / Çankırı

Web Sitesi:

www.ilgazdh.gov.tr

Telefon : 376-4161015

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Ilgaz Devlet Hastanesi 1950 yılında sağlık merkezi olarak hizmete girmiş olup, 1974 yılında hastaneye çevrilmiştir. 1980 yılında ise ana binanın ikinci katı yapılarak yataklı servis olarak günümüze kadar hizmet vermiştir. 2001 yılında inşaatına başlanan ek bina ise 15.12.2007 tarihinde hizmete girmiş olup, 27.11.2008 tarihinde kesin kabulü yapılmıştır.

A Blok birinci katı idari hizmetler, ikinci katı yataklı servis; Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Aile Hekimliği Servisi ve Doğum Salonu, zemin katı ise Arşiv ve Depo hizmetleri için kullanılmaktadır

B Blok birinci katı Acil Servis ve Ameliyathane hizmetleri, ikinci katı Poliklinik, Laboratuar, Röntgen hizmetleri, Diş Tedavi ve Protez Merkezi, Hasta Hakları Birimi, Bebek Bakım ve Emzirme Odası üçüncü katı ise Eczane hizmetleri için planlandığı şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca B blok zemin katı Yemekhane, Morg, Atık Depoları (evsel, tıbbi) ile hizmet vermektedir.

Hastanemiz B Blok 2.katında 2 ünit 2 diş hekimi ile hizmet veren Diş Polikliniği; 2009 yılı Mart ayı itibari ile alt yapı çalışmaları başlatılarak 4 ünit 4 diş hekimi 1 Protez laboratuvarı hizmete girmiş olup, ilgili makamın 22.01.2010 tarihli olurları ile Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak çalışmalara devam edilmesi uygun görülmüştür.

A Blok ile B Blok tüp geçitlerle birleştirilmiştir. İhalesi Sağlık Bakanlığı’nca yapılmış olup, ilgili müteahhit firma tarafından B Bloğun yapımı sırasında A Blok 2007 yılında tadilat görmüştür. Yapılan düzenleme sonrasında hasta odaları ve doğum salonu daha fonksiyonel hale gelmiştir.

Ilgaz Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Ilgaz Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler