İskilip Devlet Hastanesi

Adres:
Meydan Mah.Hastane Cad.No:12
İskilip / Çorum

Telefon : 364-5115511

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

İskilip Devlet Hastanesi 1950 yılında 25 yataklı Sağlık Merkezi olarak kurulmuştur. 1970 yılında yapılan ek pavyonla birlikte 50 yataklı Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür. 1986 yılında 50 yataklı ek bina inşaatına başlanmış ve 1988 yılında bitirilerek hizmete açılmıştır. Hastanemiz böylece 100 yataklı Devlet Hastanesi halini almıştır.

İskilip Devlet Hastanesi konumu itibari ile zamanla kendinden ayrılan 25-30 Km mesafedeki Oğuzlar, Bayat, Uğurludağ ilçelerinin merkezi konumundadır. Hastanemiz bu üç ilçenin nüfusu ile birlikte yaklaşık 100 bin nüfusa hizmet veren bölge hastanesi durumundadır. Çevredeki ilçelerden Oğuzlar ve Uğurludağ Devlet Hastanelerinde uzman doktor yoktur. Bayat Devlet Hastanesinde ise sadece Genel Cerrah uzmanı bulunmaktadır. Dolayısı ile bu ilçelerin hastası da hastanemize gelmektedir.

İskilip Devlet Hastanesi şu anda 100 fiili yatak kapasiteli  modern hale getirilmiş bir Sağlık Kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

İskilip Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. İskilip Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.