İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
Turgut Özal Cd. No:1
Halkalı Altınşehir / Küçükçekmece / İstanbul

Web Sitesi:

www.kanunieah.gov.tr

Telefon : 212-4041500
Telefon : 212-4955920
Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane SSK Sultanahmet Hastanesi Hariciye ve Nisaiye Servisi adı ile 01.09.1952 tarihinde faaliyete geçmiştir. Sultanahmet Hastanesi’nin Hariciye Servisi’nin SSK İstanbul Hastanesi’ne devredilmesinden sonra, Nisaiye ve Doğum Servisi yerinde kalarak 28.10.1959 tarihinden itibaren Bakırköy Doğumevi ve Dispanseri Başhekimliği adı altında bağımsız bir birim olarak 66 yatak kapasitesi ile faaliyetini sürdürmüştür.

Hastanemizin yatak kapasitesi 26 Nisan 1967 tarihinde 200’e, 13 Ekim 1967 tarihinde ise 400’e (300’ü doğum ve 100’ü bebek olmak üzere) çıkarılmıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında asistan eğitimi 1970’li yıllarda başlamıştır. Eski bina tahliye edilerek yıkılmış, bugün tamamı bitirilen ve hizmet veren ek tesis ilk olarak 31 Ağustos 1975 tarihinde kullanıma açılmıştır. Poliklinik hizmetleri ek bina inşaatı devam ederken, Poliklinik Hizmetleri “Bakırköy Dispanseri” adı altında başka bir binada ve ayrı bir Başhekimlik olarak faaliyetini sürdürmüştür.

Bakırköy Dispanseri, 01 Temmuz 1982 tarihinden itibaren yeni yapılan hastane poliklinik binasına taşınmıştır.

Hastanemizin yatak sayısı; 28 Ocak 1986 tarihinden itibaren Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından 800 kadro yatağına çıkarılması uygun görülmüştür. Hastanemizin adı Sosyal Sigortalar Kurumu Yönetim Kurulu tarafından, Sosyal Sigortalar Kurumu Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Baştabipliği olarak değiştirilmiştir. Hastanemiz ek tesisleri ile birlikte 21 Haziran 1986 tarihinde o dönemin Başbakanı Sayın Turgut ÖZAL tarafından açılmıştır. Hastanemiz kadro yatağının 464’ü Kadın Doğum yatağı, 336’sı ise Çocuk yatağı olmak üzere toplam 800 yatak ile hizmet vermeyi sürdürmüştür.

1988 yılında Çocuk Hastalıkları Kliniği’nde İhtisas hakkı verilip Asistan Eğitimi başlamıştır.

Hastanemiz 19 Şubat 2005 tarihi itibari ile İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Hastanemiz; Kadın Hastalıkları - Doğum, Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahisi branşlarında 533 kadro yatağı ve 526 fiili yatak ile hizmet sunumuna devam etmektedir. Hastanemizde mekan yetersizliği nedeniyle doğum sonundaki hasta yataklarının yerine odiyometri ve I. Düzey Yenidoğan servisi açılmıştır. Dolayısıyla fiili yatak sayımız 505’e düşmüştür.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Logosu

1 Mayıs 2011 tarihinde, Halkalı'ya inşaa edilmiş olan 544 yataklı Trakya'nın en büyük hastanesi olarak, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla taşınmıştır. Kısa süre içerisinde yatak sayısı 643 olmuştur.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Cerrahi Birimler:
Genel Cerrahi Kliniği
Çocuk Cerrahisi / Ürolojisi Kliniği
Beyin Cerrahisi
Göz Hastalıkları
Kulak Burun Boğaz
Ortopedi
Doğumsonu
1. Düzey Anneli Yenidoğan
Perinatoloji Servisi ve Perinatal Tanı-Tedavi Merkezi
Sezaryen
Jinekolojik Onkoloji
Aseptik
Ürojinekoloji
Üroloji
Septik

Dahili Birimler:
Çocuk Allerji
Çocuk İmmünoloji
Çocuk Romatoloji
Çocuk Kardiyoloji
Kemik İliği Transplantasyon Servisi
Çocuk Endokrinoloji
Çocuk Metabolizma ve Beslenme
Çocuk Gastroenteroloji
Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi
Çocuk İnfeksiyon
Çocuk Nefroloji
Diyaliz
Çocuk Nöroloji
Süt Çocuğu
Dahiliye

Yoğun Bakım Üniteleri:
Yeni Doğan ve Yoğun Bakım Ünitesi
Erişkin - Pediatrik Yoğun Bakım Ünitesi

İlgili Etiketler