Kağızman Devlet Hastanesi

Adres:
Sahindere Mahallesi Imam Hasan Acara Caddesi
Kağızman / Kars

Telefon : 474-3516841

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Kağızman Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Kağızman Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Hastanemiz yeni binasi 2005 Aralik ayında faaliyete geçmis olup yaklaşık 2750 metrekare bina genişliğine sahip 5200 metrekarelik bir arsa üzerindedir. Zemin katta poliklinik ve acil servis hizmetleri ile 2 ve 3. katta yataklı servis hizmetleri yürütülmektedir. 2006 Araliı ayında Ameliyathanemiz, 2008 Ekim ayında Hemodiyaliz Ünitemiz, 2009 Şubat ayında Endoskopi Ünitemiz hizmete açılmıştır. 78 kadrolu olmak üzere, temizlik, bilgi-işlem ve güvenlik personeli dahil toplam 108 personelle hizmet vermekteyiz.

Günlük poliklinik hasta sayımız 550-600 arasında değişmektedir. Hastanemiz toplam 37 yatak kapasiteli olup, yaklaşık %70-80 yatak doluluk oranına sahiptir. İlgili branşlara ait bütün ameliyatlar yapılmakta olup, aylık ortalama ameliyat sayımız 75 civarindadir. Hemodiyaliz ünitemiz 16 hasta kapasitesine sahiptir. 15 Hemodiyaliz hastasına hizmet verilmektedir. Hastanemizde bütün kan tahlilleri, direkt grafi (röntgen) ve ultrasonografi mevcuttur.

Hastanemize Genel Cerrahi, Kadın Doğum ve Üroloji branşlarıyla alakalı tüm ameliyatlar yapılmaktadır. Yenidoğan sarılığı tedavisi için mevcut 4 adet fototerapi cihazına ek olarak 1 adet yoğun fototerapi cihazı ve yeni doğanlar için 2 adet küvöz alınmıştır. Hastanemizde 2 adet ambulans bulunmaktadır. Ek bina ihale aşamasında olup 2010 yılı sonu itibari ile hizmete girmesi planlanmaktadır