Kozan Devlet Hastanesi

Adres:
Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No: 13
Kozan / Adana

Web Sitesi:

www.kozandh.gov.tr

Telefon : 322-5158306

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

İlçemiz Devlet Hastanesi 1974 yılında 50(Elli) dönümlük arazi üzerine 50(Elli) yataklı tip Hastaneler projesine göre inşaa edilip hizmete girmiştir.Bodrum,Zeminle birlikte 4(dört) kattan barettir.2360 m2 kapalı alana sahiptir.

Ayrıca 100 (Yüz) m2 lik Jeneratör Dairesine sahiptir.Hemşire lojmanı olarak yapılan yaklaşık 120m2'likBina daha sonra 112 Hızır Acil servis binasına dönüştürülmüştür.

Zamanla mevcut Hastane yatakları yetersiz kalmış ve yatak sayısı 1985 yılında 75'e çıkarılmıştır.2002 yılında 100' e çıkarılmış 2004 yılı sonunda 150 yatak kapasitesine Çıkarılmış olup hala 150 yatakla hizmet vermektedir.
Hastanemiz Kayseri-Adana yolu üzerinde Tufanbeyli,Saimbeyli Feke İmamoğlu İlçelerine en Yakın tedavi kurumudur.Bölge Hastanesine uzaklığı 70(Yetmiş) km' dir.Bölgenin Coğrafi yapısı nufusun potansiyeli nedeniyle hasta talebi sürekli artmaktadır.

Hastane personel sayılarının artması ve sağlık hizmetlerinin farklılaşması nedeniyle mevcut kurulmuştur.
Şu anda ek binada acil servis,poliklinikler, idari kat ve Çocuk servisi ile Noroloji servisi faal olarak hizmet vermekte olup Binanın Son İki katı Yoğun bakım ve Dahiliye servisi olmak üzere faaliyete geçmiştir.

Kozan Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Kozan Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler

  • Kozan Devlet Hastanesi
  • Adana
  • Kozan