Malatya Devlet Hastanesi

Adres:

Merkez / Malatya

Web Sitesi:

www.malatyadh.gov.tr

Telefon : 422-3261569

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

1937 yılında Atatürk’ün Doğu Anadolu ziyareti sırasında temeli atılan Malatya Devlet Hastanesi, 1939 yılında 50 yatak kapasitesi ile hizmete başlamıştır. Bugün idari birimlerin bulunduğu ana bina hastanemizin ilk yapılan kompleksidir. Bu kompleks 1914 yılında Almanlar tarafından inşa edilmiş ve o dönemde genel karargah olarak kullanılmıştır. Zamanla artan nüfusun ihtiyacını karşılamak amacıyla ikinci bina 1958 yılında hizmete açılmıştır. Böylece toplam yatak kapasitesi 110’a çıkarılmıştır. 1962 yılında Türkiye Göğüs Vakfı tarafından tüberkülozlu hastalar için Göğüs Servisi binası yapılmıştır. 1963 yılında ise Doğumevi binası hizmete girmiştir. Doğumevi binası 1989 yılında geçici bir süre için İnönü Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak kullanılmış ve 1997 yılında Malatya Devlet Hastanesine tekrar devredilmiştir. Devredilen Doğumevi binası restorasyon çalışmaları ile şimdiki haline getirilmiştir. 2001 yılında Acil binası yenilenerek hizmete girmiştir.

24.08.2009 tarih ve 33106 sayılı Bakanlık Makamının Onayı ile Malatya Devlet Hastanesi ve Beydağı Devlet Hastanesi mevcut binalarının,tıbbi teknoloji,donanım ve sınırlı olan uzman ve sağlık insan gücü kaynaklarının rantabıl kullanarak sağlık kurumlarının daha etkin,verimli ve ulaşılabilir sağlık hizmetinin verebilmelerinin sağlanması amacıyla her iki hastanenin idari kadrosu tek başhekimlik adı altında birleştirilerek Malatya Devlet Hastanesi 978 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır

Hastanemizde 75 poliklinik sayısı ile birlikte Göğüs, İntaniye, Dâhiliye, Psikiyatri, Plastik cerrahi, Ortopedi, Nöroloji, Kardiyoloji, KBB, Göz, Cildiye, Üroloji, Fizik ve Rehabilitasyon, Çocuk hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Kanser ve Erken Teşhis Tarama Merkezi, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahi, GKDC, Kadın Doğum Servisleri mevcuttur. Ayrıca Cerrahi Yoğun Bakım, Hemodiyaliz, Kuvöz ve Koroner Yoğun Bakım hizmetlerini de vermekteyiz. Merkezi Laboratuar ve Patoloji laboratuarıyla birlikte polikliniklerde her katta Kan Alma ve hızlandırılmış tetkik laboratuarlarımız mevcuttur. Hastanemiz 2004 Yılı itibariyle otomasyon sistemine geçerek, ileri teknolojiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

İdari hizmetlerimizde; Başhekim,Hastane Müdürü,8 Başhekim yardımcısı, 1Başhemşire, 4 Başhemşire yardımcısı, 7 Müdür Yardımcısı, ve Kalite Yönetim Birimi, Hasta Hakları Birimi,İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Birimi mevcut olup çalışmalarını iç ve dış müşteri memnuniyetine yönelik sürdürmektedir. Hastanemizde; 93 Uzman Hekim, 29 Pratisyen Hekim, 4 Eczacı, 2 Sosyal Hizmet Uzmanı, 4 Psikolog, 6 Tıbbi Teknolog, ,22 Anestezi Teknisyeni, 50 Laboratuar Teknisyeni, 110 Tıbbi Sekreter, 3 Odyometri Teknisyeni, 3 Fizyoterapist, 48 Röntgen Teknisyeni, 2 Biyolog, 2 Diyetisyen, 2 Kimyager, 1 Sivil Savunma Uzmanı, 249 Hemşire, 85 Ebe, 33Toplum Sağlığı Teknisyeni, 4 Şef, 7 Memur, 2 Ambar Memuru, 1 Ayniyat Saymanı, 8 Teknisyen, 8 Teknisyen Yardımcısı, 6 Terzi, 8 Şoför, 4 Aşçı, 2 Berber, 66 Hizmetli, 3 Mühendis,147 Temizlik personeli, 56 Güvenlik Personeli,25 Hasta Yönlendirme Hizmeti Personeli,5 Bilgisayar Programcısı personeli ,14 V.H.K.İ.,40 Yemekhane personeli hizmet vermektedirler.

Malatya Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Malatya Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler

  • Malatya Devlet Hastanesi
  • Malatya