Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Adres:
Fevzi Çakmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 10 Üst Kaynarca
Kaynarca / Pendik / İstanbul

Telefon : 216-6254545
Telefon : 216-6570606
Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane

Marmara Üniversitesi Hastanesi,Tıp Fakültesi ile uygulamalı eğitim ve araştırma çalışmaları yürütmek,başvuran hastalara tanı,tetkik ve tedavi hizmetlerini vermek amacıyla Marmara Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak 1985 yılında fiilen kurulmuştur.Resmi açılışı ise İstanbul’un Anadolu yakasındaki tek üniversite hastanesi olma niteliğiyle 17 Şubat 1986 yılında gerçekleştirmiştir.
Hastane,kurulduğu ilk yıllarda sadece İç Hastalıkları, Üroloji, GenelCerrahi,Pediatri, Kadın Hastalıkları ve Doğum,Radyoloji ile Anesteziyoloji Anabilim dalları ile hizmet vermiş,ilerleyen yıllarda tüm Dahili ve Cerrahi Tıp Bilimleri Anabilim dallarının faaliyete geçmesiyle tam donanımlı bir üniversite hastanesi kimliğine kavuşmuştur.

Hastane, 12.250 m2 kullanım alanına sahip servis binası ile 9.000 m2 kullanım alanındaki acil ve poliklinik binasından oluşan iki ayrı blokta toplam 21.250 m2 lik kapalı alan hacmiyle tıp teknolojileri konusunda geliştirilmiş son yenilikleri de bünyesine katarak çalışmalarını sürdürmeye önem vermektedir.
Hastane 400 yataklıdır.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yol Tarifi (Harita)