Oltu Devlet Hastanesi

Adres:
Cumhuriyet Mah. Eski Erzurum Yolu Üzeri
Oltu / Erzurum

Web Sitesi:

www.oltudh.gov.tr

Telefon : 442-8161554

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastanemiz, doğu bölgelerindeki s.o.s. programı çerçevesinde, Cumhuriyet Mahallesi, Eski Erzurum Caddesi No:2’ de, 3 katlı, 30 yataklı, 854 m² ‘lik kullanım alanı üzerine “Sağlık Merkezi” olarak, 1962 yılında temelleri atılmış, 1965 yılında da hizmete açılmıştır.Bölgenin iklim ve coğrafi yapısı nedeniyle, çevre ilçelerin talebini de karşılamak durumunda bulunan hastanemiz, önce 50 yataklı “Devlet Hastanesi”ne çevrilmiş, 1986 tarihinde de hizmet binasına ek yapılarak yatak sayısı 75’e çıkartılmıştır.

Fiziki şartların yeniden düzenlenmesi kısmi rahatlama sağlamış olsa da, yaklaşık 200.000 nüfusa sunulan hizmette karşılaşılan sorunlar sebebiyle, hastane kampüsündeki lojman binaları da, 2003–2005 yıllarında hizmet binasına çevrilmiştir.

Sağlık Bakanlığının, “Sağlıkta Dönüşüm” projesi ile başlattığı süreçte, 100 yataklı yeni bir hastane binası planlanmış, Haziran 2006’da, Yasin Haşimoğlu Mahallesi, Narman Caddesi No:8’de, 15435 m² üzerine temelleri atılan yeni hastane binası, 23 Temmuz 2008 tarihinde resmen hizmete açılmıştır. Hastanemiz yeni binasında hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

Hastanemizin büyümesi ve gelişmesi, yatak sayısının artması yanında, sunulan hizmetlerin çeşitlendirilmesi ve yeni birimlerin kurulması da ayrıca bir etken olmuştur. 2005–2008 yılları arasında hastanemize kazandırılan yeni birimler, bölge nüfusunun ihtiyacına cevap verebilecek şekilde planlanarak hizmetlerine başlamışlardır.

Oltu Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Oltu Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler

  • Oltu Devlet Hastanesi
  • Erzurum
  • Oltu