Özel Avusturya Sen Jorj Hastanes

Adres:
Bereketzade Mahallesi Medrese Sokak No: 7
Karaköy / Beyoğlu / İstanbul

Web Sitesi:

www.sjh.com.tr

Telefon : 212-2926220


Hakkında

Hastanenin kuruluş tarihi 1872 yılındaki Kolera salgınına kadar uzanmaktadır. Avusturya'nın Graz şehrinden gelen iki rahibe, Galata Kulesi'nin yakınlarındaki bir barakada hastalara bakmaya başlamışlardır. Bundan hemen sonra, amaçları din ve milliyet farkı gözetmeksizin imkanları kısıtlı kişilere yardim ve onların acılarını dindirmek olan diğer rahibeler de bu öncülere katılmıştır. Rahibeler, çok güç şartlar altında çalışmaktaydılar. Maddi olanaklar yetersizdi ve hastalara sağlık koşullarına uymayan, derme çatma yerlerde bakılmaktaydı. İnsan sevgisinin bir ürünü olan bu kurum, her türlü zorluğa rağmen, Rahibelerin büyük özverileri ve yardımsever kişilerin yardımları ile giderek gelişebilmiştir.

1893 yılında, İstanbullu bir doktorun da yardımıyla, Türkiye'deki ilk çocuk hastanelerinden biri bu kurumun çatısı altında açılırken, bir göz kliniği, bir poliklinik ve fakirler için de bir aşevi halka hizmet vermekteydi.

Özel Avusturya Sen Jorj Hastanes hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Özel Avusturya Sen Jorj Hastanes randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler