Pasinler Devlet Hastanesi

Adres:
Kurtuluş Mah.Değirmenler Mevkii
Pasinler / Erzurum

Web Sitesi:

www.pasinlerdh.gov.tr

Telefon : 442-6613001

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Sayın Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ' ın talimatları ile ilçemizde yapılacak olan 50 Yataklı Devlet Hastanesi binası için 11 Ocak 2003 tarihinde ödenek tahsisi yapılmıştır. Yine Sayın Bakanımızın talimatları ile mevcut koğuş sistemine dayalı devlet hastanesi yerine, en fazla 2 kişilik hasta odalarından oluşan (Lavabo, Wc ve duş'u oda içerisinde bulunan) bir kısmı da tek kişilik özel odalardan oluşan Hastane anlayışına geçilmiştir. Bunun Türkiye genelinde ilk defa uygulanacak bir proje çizimi ile yeni 50 Yataklı Hastane binası 10 Ekim 2005 tarihinde Pasinler ilçesi Kurtuluş Mah. Değirmenler mevkiinde 40.000 m² lik arsa üzerinde yapımına başlanmış ve 2007 Mayıs Ayından itibaren yeni hizmet binasından halkımızın hizmetine açılmıştır.

Sağlıkta Dönüşüm projesi kapsamında Sağlık mevzuatında yapılan değişiklikler ile Hastane Başhekimleri ve idari kadroların hizmet için yetkileri artırılmış, Sağlık problemlerinin hastane idarecilerince yerinde çözümüne önem verilmiştir.Daha önce hastanemizde sadece 100 mAmp lik röntgen cihazı ve bir adet diş ünitesi, Ekg cihazı bulunmakta idi.Hastane binamızın faaliyete geçmesi ile birlikte,Bunun sonucu olarak hastanemizde şuan da 500 mAmp lik Röntgen cihazı, 2 adet Hemogram cihazı, 1 adet Biyokimya otoanalizörü, 1 adet Hormon tetkiki için otoanalizör, Hepatit Markerleri için 1 adet Eliza cihazı, 2 adet Ultrasonografi cihazı alınmıştır. Teknik imkanların artması sonucu hastanemize müracaat eden hastalara verilen hizmetin kalitesinde bariz bir artış meydana gelmiştir. Kalite artışı sonrası hizmet vermiş olduğumuz Pasinler halkı yanında komşu ilçe olan Köprüköy, Karayazı, Horasan ilçelerinden de hastanemize müracaatlar gün geçtikçe artmaktadır.

Hastanemiz yönetiminin hizmet ve kalite konusunda taviz vermeyen tutumlarıyla birlikte,hizmet kalitemiz günden güne artmaktadır.

Pasinler Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Pasinler Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler