Patnos Devlet Hastanesi

Adres:
Ağrı Van Caddesi Atatürk Bulvarı
Patnos / Ağrı

Telefon : 472-6161557


Patnos Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Patnos Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek Bilgiler

Ağrı Patnos Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Çiftçi, hastanelerinin yakın bir zamanda ek binasıyla daha iyi hizmet vereceğini söyledi.

Başhekim Abdullah Çiftçi yaptığı açıklamada, göreve geldiğinde belediyenin yeni yapmış olduğu binayı iki yıllığına poliklinik olarak kiraladıklarını ifade etti. Çiftçi, şunları söyledi: "Şimdi ise 65 yataklı devlet hastahanemizi ek binayla 100 yataklı bir hastahaneye çevirmeye çalışıyoruz. 403 gün sonra hastanemiz 100 yataklı olacak. Bunun yanı sıra atıl durumdaki hastane lojmanlarını güzel bir tadilattan sonra idari binaya çevirdik. Şu anda yeni kiraladığımız poliklinikte 30 doktorumuz poliklinik yapabilmektedir ve bu sayede daha çok hastaya daha güzel imkanlarla tedavi etmekteyiz. Şimdi çevre il ve ilçelerden bile hasta kabul ediyoruz. Günde yaklaşık 800 ile bin arasında hastaya bakıyoruz."

Devlet Hastanesi'nde önceden tahlil ve tetkikler yapılamadığını hatırlatan Başhekim Çiftçi, "Şimdi yeni cihazlarla bunu da yapmaya başladık. Ameliyathanemizi yeniledik ve bundan sonra ortopedi uzmanlarımız protez bacak bile takabilecekler. Bunun yanısıra kan bankası ünitemiz ve anne dostu birimler ve çok fonksiyonlu yoğun bakım üniteleri de planlarımız dahilindedir. Artık hastanelerimizde hastalarımıza her branşta hekim seçme hakkı da verilmektedir.'' dedi.