Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Adres:
Hacı Ömer Sabancı Cad. TEM Kavşağı Yanı
Seyhan / Adana

Web Sitesi:

www.adanaghh.gov.tr

Telefon : 322-2259564

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastanemizin arsası 1952 yılında hayırsever Mahmut KİBAROĞLU tarafından Verem Hastanesi yapılması koşulu ile Adana Verem Savaş Derneği'ne hibe edilmiştir. Adana Verem Savaş Derneği tarafından da Göğüs Hastalıkları Hastanesi yapılmak üzere T.C. Sağlık Bakanlığına devredilmiştir.

Dr. Ali Mustafa MENTEŞOĞLU ve Dr. Feyyaz ETİZ'in üstün gayretleri ile 1953 yılında temeli atılan hastane binası 1955 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Ayrıca Dr. Yusuf Ziya EREN'in Başhekim olarak yaptığı yıllarda, hastane binasına ek olarak yaptırılan idare binasıda 1984 yılında hizmete açılmıştır.

Hastanemizin arsası 12.344 m2 olup, hastanenin oturum alanı 5936 m2'dir. Hastane binamız bodrumla katla beraber 4 katlı olup, bodrum katında; Kalorifer dairesi, mutfak, ambarlar , soğuk hava depoları ve morg bulunmaktadır. Zemin katta Poliklinikler, hasta kayıt, hasta kabul, röntgen, laboratuar ve gözlem odaları mevcuttur. Birinci ve ikinci katlarda ise hasta servisleri yer almaktadır.

Halen fiili 189 yatak mevcut olup 100 yatak nonspesifik hastalar (KOAH,Astım,v.b.) için, 89 yatak ise Tüberkülozlu hastalar için tahsis edilmiştir.

İdare binasının oturum alanı 644 m2'dir.

Bodrumla beraber 5 katlı olan idare binasında zemin katta Başhekimlik, birinci katta idare ve eczane , ikinci katta muhasebe , satınalma ve bilgi işlem birimleri , üçüncü katta sivil savunma ve istatistik birimleri, ilaç depoları ve 6 yataklı mahkum koğuşu bulunmaktadır.

Adana Prof.Dr. Nusret KARASU Göğüs Hastalıkları Hastanesi ; bölge hastanesi konumunda olup Adana, Antakya, Gaziantep, İçel, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin Verem Savaş Dispanserlerinden gönderilen Tüberkülozlu hastalara da yatarak tedavi hizmeti sunmaktadır.

Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.