Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
İslampaşa Mah. Şehitler Cd. No: 74
Rize / Merkez / Rize

Telefon : 464-2130491

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Eski Hastanemiz 1950 yılında yapımına başlanan hastanemiz inşaatı bodrum,giriş katı veservisler olmak üzere 3 katlı bir bina 75 yatakla ilimiz ve çevre halkının hizmetine sunulmuştur.Nüfusun artmasıteknolojik gelişmelere paralel olarak hastanemizin fiziki yapısı yetersiz kalmış,bunun üzerine hastanemizin yanında bulunan sağlık okulu 1978 yılında bir tünelle hastanemize bağlanmıştır.Yine aynı binaya 2 katlı olmak üzere 2 ayrı bina inşa edilerek hastanemiz bünyesine dahil edilmiştir.1980 yılında göğüs hastanesi olarak hastanemiz bahçesinde hizmet veren bina 1983 yılında bakanlığımızın talimatları ile hastanemiz bünyesine dahil edilmiştir.Hastanemiz 17 dönüm arazi üzerinde tomografi merkezi,Kanser erken tanı merkezi,ve tarama merkezi ile birlikte 3 ayrı binadan oluşmaktadır.Yine hastanemizin fiziki yapısının yeterli olması nedeniyle ilimizde özel hastane olarak hizmet veren Sayinur yardımcı özel hastanesi iç donanımı ile birlikte kiralanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Hastanemiz 266 kadro yatağı 64 uzman hekimi 99 hemşiresi 62 sağlık teknisyeni 151 diğer personeli ile vatandaşlarımıza hizmet vermekteydi.Hastanede 6 ameliyathane,11 yataklı kroner yoğun bakım ünitesi,modern patoloji laboratuvarı,kan merkezi,biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarı,röntgen servisleri,bilgisayarlı tomografi ünitesi,magnetik rezonans igame ünitesi,mamografi,ultrasonografi,EEG,odyometri,endoskopi ünitesiCerrahi yoğun bakım ünitesi,20 cihazlı hemodiyaliz ünitesi,nüfus planlama ve bölgemizin en büyük acil servisi ile halkımıza hizmet vermekteydi.

Hastanemiz 20 Ağustos 2005 itibariyle 400 yataklı yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Mevcut hastanemiz 11 bloktan oluşan kompleks bir binadır. Hasta odaları tek ve çift kişilik banyolu lavabolu odalardan oluşmaktadır. 11 adet ameliyathane salonumuz vardır. KVC Yoğun Bakım, Dahili Yoğun Bakımımız mevcuttur. Hastanemizde açık kalp ameliyatı yapılmakta ve anjiografi ünitemiz bulnumaktadır. Ayrıca Kanse Erken Teşhis Tarama Merkezimiz bölge insanımıza hizmet vermektedir.Hastane binası merkezi sistemden ısıtılıp soğutulmaktadır. Pinomatik sistemiyle kan ve ürünleri labaratuarlara hızlı ve sağlıklı bir biçimde ulaştırılmaktadır.

Hastanemiz 2008 Aralık ayından itibaren Eğitim ve Araştırma hastanesine dönüştürülmüştür.

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.