Sağlık Bakanlığı Dr. E. Hayri Üstündağ Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi

Adres:
Sümer Mh. 453 sk. No:2
Konak / İzmir

Telefon : 232-4890909

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane Tarihçesi

Hastane ilk kez 8 Haziran 1976 tarihinde İzmir Dr.Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde bulunan üç katlı bir binada 50 yatak kapasiteli olarak hizmete açılmış, daha sonra kapasitesi 75 yatağa çıkarılmış ve 1985 yılında kadar orada hizmet vermiştir.İzmir ve çevre illerden gelen hastaların giderek artması karşısında mevcut durumuyla ihtiyaca cevap

veremeyen hastane, bakanlığın emirleri doğrultusunda Konak’taki eski Devlet Hastanesi binasına taşınmış ve 2 Mart 1985 tarihinde Sayın Başbakanımızın hizmete açışlarıyla 300 yataklı olarak faaliyete geçirilmiştir.Hastane Maliye Hazinesine ait olup Sağlık Bakanlığına tahsisli bulunan 16 pafta, 127 ada, 8 parsel no’lu 6172 m² lik arsa üzerine kurulmuş üçer katlı üç ana bloktan meydana gelmiştir.Hastane son 5 yıl içinde, gerek fiziki, gerek yerleşim, gerekse fonksiyonel eksikliklerini tamamlayarak İzmir şehir merkezi ve Ege bölgesindeki vatandaşlarımıza özel dal hastanesi olarak tüm teşhis ve tedavi imkanlarını verir duruma gelmiştir.Bakanlığın kadın doğum uzmanı ihtiyacını karşılamasına bir ölçüde katkıda bulunmak, vatandaşımıza verilen hizmetin kalitesini daha da arttırmak için, Eylül 1990’da bakanlık nezdinde girişimde bulunularak hastanenin eğitim hastanesine dönüştürülmesi için gerekli temaslar kurulmuş, yazışmaları tamamlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı Dr. E. Hayri Üstündağ Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı Dr. E. Hayri Üstündağ Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.