Sağlık Bakanlığı İzmir Diş Hastanesi

Adres:
Mithat Paşa Caddesi No:9/A Eğitim Mahallesi
Mithatpaşa / Konak / İzmir

Telefon : 232-4418181

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane

19.Yüzyılın ilk yarısında İzmir'de Rumlara,Musevilere, Ermenilere ve diğer yabancılara ait bir resmi sağlık kuruluşu yoktu.1849 yılında yaşanan deprem ve salgın hastalık nedeniyle Emin Muhlis Paşa tarafından ilk Darülşifa kurulmuştur.Eski Devlet Hastanesinin olduğu yer İngiliz mezarlığı idi. İngilizler ölülerini ülkelerine taşıyınca bu alan boş kaldı. Zamanın İngiliz Konsolosu Hastane yapılma şartıyla bu alanı Emin Muhlis Paşa'ya teklif etti. Emin Muhlis Paşa Padişahın müsaade ve yardımları,halktan toplanan bağışlarla 1851 yılında kadın ve erkeklere mahsus iki katlı taş ve ahşaptan oluşan Hastane binasını yaptırdı. Bu Hastanenin ayrıca büyük bir bahçesi ve yüksek zatlara ait birde köşkü vardı.Hastane 62 yataklı olupbir cerrah ,bir eczacı,bir müdür,bir katip,bir hademe kadrosundan ibaretti.1950 Yılında kurum Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına ve İzmir Devlet Hastanesi adını alındı..Hastane Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak 1981 Yılında Yeşilyurt Atatürk Sağlık Sitesinin bahçesindeki ek binada hizmete girdi, 1983 yılı Nisan ayında bugünkü binasının birinci katına taşındı ve aynı yıl DİŞ HASTANESİ ünvanını alarak bugüne kadar kesintisiz olarak İzmir ve Ege Bölgesine hizmet vermeye devam etmektedir. 1985 Yılında Hastane bünyesinde diş teknisyeni yetiştirilmek üzere Diş Teknisyenliği Okulu açıldı. Üç dönem diş teknisyeni yetiştirildi okul daha sonra M.E.B. Çınarlı Sağlık Meslek Lisesine devredildi. Halen bu öğrencilerin pratik ve eğitim çalışmaları Hastanede yapılmaktadır. 1986 yılında gece Acil Diş Kliniği hizmete girdi.
1989 yılında Hastane bünyesinde Ortodonti hastalarının tedavisine yönelik olarak Eğitim Ortodonti kliniği kuruldu. İzmirili ve Ege bölgesinde Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte 3.basamak Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti veren iki kurumdan biri olan hastane Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Eylül 1990 yılında Türkiye’de yine bir ilk olarak Eğitim Diş Hastanesi ünvanı verildi. Hastane 1997 yılında bilgisayarla tam otomasyona geçti.2007 yılında Türkiye’de bir ilk ve tek olan Çocuk Diş Cerrahisi Kliniği hizmet vermeye başladı. Hastane haftada 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı İzmir Diş Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı İzmir Diş Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.