Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres:
Adnan Menderes Cad. Sağlık Sok.No: 193
Adapazarı / Sakarya

Telefon : 264-2751010

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastanemiz 1951 yılında 100 yataklı olarak inşa edilmiş olup; bu tarihten sonra yapılan ek binalarla sürekli gelişerek 17 Ağustos 1999 depremine kadar 278 fiili yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ancak 1999 depreminde A ve C bloklarının ağır hasar görmesi sonucu binalar yıktırılmış ve fiilen yatak sayımız 44’e düşmüştür. Personel makine-teçhizat ve diğer donanımlarda büyük azalma olmuştur. Deprem sonrası hastanemiz hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girmiş, gerek bina gerek personel gerekse tıbbi cihaz araç-gereç eksikliklerini mümkün olan en kısa zamanda gidermeye çalışarak ilimiz ve çevre insanına ihtiyaç duyduklarını sağlık hizmetini temin etmeye çalışmıştır.

2007 yılında hastanemiz merkez yerleşkesinde 4 bina ve 2 prefabrik bina ile hizmete devam ederken aynı yıl başlarında Korucuk’ta TOKİ tarafından yapılan hastane binasının kurumumuza verilmesiyle; aralarında yaklaşık 20 km . mesafe bulunan iki yerleşkede hizmet verilmeye başlanmıştır.

Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

Şu anki haliyle 398 hasta yatağı ile hizmet vermekte olan hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. 17 branşta eğitim verecek olan hastanemize Bakanlığımızca klinik şefleri atanmaya başlamıştır.İlk klinik şefimiz Ekim-2008 tarihinde göreve başlamış olup, 10.11.2008 tarihi itibariyle Göz,İntaniye, Ortopedi ve travmatoloji, Kardiyoloji,Kadın hastalıkları ve doğum ve Dahiliye olmak üzere 6 ana dalda klinik şeflerimiz görev yapmaktadır.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.