Samsun Gazi Devlet Hastanesi

Adres:
Yenidoğan Mah. Aziziye Cad. No: 86
Merkez / Samsun

Web Sitesi:

www.gazidh.gov.tr

Telefon : 362-2307950

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

1964 YILINDA Opr. Dr. ENVER GÜRSEL’LE Sosyal Sigortalar Hastanesi olarak hizmete başlayan Gazi Devlet Hastanesi, Opr. Dr. Ahmet A.İSMAİLOĞLU Başhekimliğinde hizmetini sürdürmektedir.

Kuruluşunda 250 yatak kapasitesi olan hastanemiz; 2007 yılında 750 yatak, 78 poliklinik ve 14 klinik kapasitesine ulaşmıştır. 2008 oda revizyonu programı kapsamında daha konforlu sağlık hizmeti için 530 fiili yatak kapasitesine geçilmiştir.

2005 yılına kadar Sosyal Sigortalar Kurumu Samsun Bölge Hastanesi olarak sadece sigortalılara hizmet verirken, sağlık sisteminin tek çatı altında toplanmasıyla ilgili yapılan yasal düzenlemelerle T.C Sağlık Bakanlığı bünyesine geçerek Samsun Gazi Devlet Hastanesi adı altında günlük ortalama 3000–3500 poliklinik hastasına hizmet vermeye devam etmektedir.

19.02.2005 tarihli T.C Sağlık Bakanlığı’nın hastanelerin gelişmesi ve hizmet sunumu arttırması noktasında verdiği yetkilerle birçok yeni birim hastane bünyesine katılmıştır. MR, Tomografi, Kemik Dansitometri, Mamografi, Görüntüleme Merkezi, Halkla İlişkiler ve Yönlendirme, Otomasyon Sistemi ve yapımı devam eden diğer birimlerle misyonunu her geçen gün güçlendirmektedir. Hastanemizde Koroner ve Cerrahi Yoğun Bakım Üniteleri olmakla birlikte, 2008 yılsonuna kadar bitirilmesi hedeflenen Dâhiliye ve Nöroloji Yoğun Bakım Üniteleri oluşturulmaktadır.

Ayrıca hastalarımız “Hekim Seçme Uygulaması”nın başlamasıyla birlikte istediği branşta istediği uzman hekimi seçerek teşhis ve tedavi işlemlerini direkt olarak yapabilmektedir.

Opr. Dr. Ahmet A.İSMAİLOĞLU’ yla hedef “Tam Otomasyon” sistemine geçişle birlikte hastanemizde fiş alma dönemi bitmiş ve hastaların kuyrukta bekleyişleri ortadan kalkmıştır. Hastaların tüm röntgen, tahlil, tanı, tetkiklerinin sonuçları ve raporları bilgisayar ortamında ilgili birimler arasında yönlendirilerek sağlanmaktadır.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Samsun Gazi Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.