Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Adres:
Atatürk Mah. Hastane Cad. (Eski Devlet Hastanesinin Yeri)
Merkez / Şanlıurfa

Web Sitesi:

www.sch.gov.tr

Telefon : 414-3163030

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Şanlıurfa’da çocuk alanında devlet hastanesi bünyesinde hizmet verilmekteydi. 1962 Yılında 3 katlı A blok Verem pavyonu olarak hizmete girmiştir. 1972 yılında ise B blok yine 3 katlı olarak inşa edilmiş ve hastane 200 yataklı kapasiteye çıkartılmıştır.

İlimizde artan nüfusa paralel olarak çocuk servisinin yetersiz kalışı sebebiyle ilimiz doğum ve çocuk bakımevinin ek hizmet binası onarılmış ve 50 yatak kapasitesi ile çocuk hastalıkları dalında hizmete açılmıştır. Ancak mevcut yatak sayısı zamanla hasta talebini karşılayamadığından 07.01.1997 yılında mevcut binanın üstüne kat ilavesi yapılarak 50 ek yatak daha ilave edilmiş ve 100 yataklı olarak hizmet vermiştir. Buna rağmen hastanenin fiziki yer sıkıntısı devam etmiş ve hasta yoğunluğunu kaldıramamıştır. 2004 yılının başında Devlet Hastanesi yeni açılan 500 yataklı hizmet binasında faaliyete geçince hastanemiz, kadın hastalıkları ve doğum hastanesinden ayrılarak mevcut binamıza taşındı. 2004 yılı Temmuz ayı itibariyle 200 yatak kapasiteli 2 bina ile faaliyete başlamıştır.

A Blokta Acil Servis, Poliklinikler, Radyoloji,Laboratuar, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Çocuk Yoğun Bakım ünitesi, Emzirme Odası, Kalite, Aşı, Odiyoloji, Eğitim ve Hasta Hakları Birimleri bulunmaktadır.

B Blokta 1,2 ve 3. Çocuk Servisi, 1,2 ve 3. Süt Çocuğu Servisleri,eczane, mutfak ve depolar bulunmaktadır.
Hastanemiz halen yönetici kadrosu ve sağlık personelleri, genel idare ve yardımcı hizmetler sınıfı personeliyle sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.