Şanlıurfa Devlet Hastanesi

Adres:

Merkez / Şanlıurfa

Web Sitesi:

www.sudh.gov.tr

Telefon : 414-3135352

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Şanlıurfa'nın Şehitlik ve hızmalı köprü mevkii arasında bulunan;Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tarihi yarım yüzyılı aşmakla beraber kurtuluş savaşı ve türkülere konu olmuş bir yapıya ve hizmete sahiptir.1904 yılında Şanlıurfa Mutasarrıfı Ethem Bey tarafından inşa ettirilen,tarihi binada ilk olarak Poliklinik hizmetleri verilmiştir.

1943 yılında "Millet Hastanesi" adı altında hastane hizmetlerine başlamıştır. 1962 Yılında 3 katlı A blok Verem pavyonu olarak hizmete girmiş, 1972 yılında B blok yine 3 katlı olarak inşa edilmiş, hastane 200 yataklı kapasiteye çıkartılmıştır.
2004 yılına kadar Şanlıurfa Devlet Hastanesi olarak A,B,C ve D blokları halinde sağlık hizmetlerine devam etmiştir.

İlimizin gittikçe artan nüfus yoğunluğu ile birlikte ihtiyaçların artmasında dolayı gerek binanın fiziki yapısı gerekse personel eksikliğini gidermek için;1998 Sağlık ve Bayındırlık Bakanlığının ortak çalışmaları sonucunda Şanlıurfa ilinin Esen tepe semtinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatına başlandı.

14 mart 2004 yılında dönemin Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ' ın katılımıyla hizmete açıldı. Eski ve Tarihi hastane binası Şanlıurfa Diş hastanesine ve diğer blokları da Şanlıurfa Çocuk Hastanesine dönüştürülerek sağlık hizmetlerine başlamış ve devam etmektedir. Tarihin bu şifa sayfasında yer alan ve emeği geçen her şahsın birer inci kalıntısı gibi hatırlanmasını diliyoruz.

Şanlıurfa Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler