Selçuk Devlet Hastanesi

Adres:
Atatürk Bulvarı No:9
Selçuk / İzmir

Web Sitesi:

www.selcukdh.gov.tr

Telefon : 232-8927036

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastane Tarihçesi

Tarih,doğa ve medeniyetlerin buluştuğu, dünyanın en önemli merkezlerinden kutsal diyar selçukta;Kendi personeli ve halkı ile bütünleşmiş;sağlık hizmetleri sunumunda örnek bir kuruluş olma vizyonu olan,insana değer veren çağdaş ve nitelikli yönetim anlayışı ile vatandaşlarının ve çalışanlarının memnuniyetini hedefleyen bir hastane.
Selçuk, İzmir’in güneyinde, İzmir-Aydın karayolu üzerinde yer alan İzmir'e bağlı Kuzeybatısında Torbalı, kuzeyinde Tire, doğusunda Germencik ve güneyinde Kuşadası ile çevrili bir ilçedir. İzmir'e 74 km. mesafededir. Antik Çağ'ın en önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri olarak kabul edilebilir Selçuk’ta bulunan tarihi yapıların büyük bir bölümü ayaktadır. Efes ören yeri, efes arkeoloji müzesi, Meryem ana Kilisesi ,Selçuklu sanatının bilinen en eski ve önemli eserlerinden biri olan İsa Bey Camii Türk ve dünya turizmi açısından çok önemli bir merkezdedir. Selçuk’ta ayrıca, Şirince köyü, kırsal turizmin güzel bir örneğidir. Pamucak Plajı, kıyı turizminin çok daha gelişeceği bir alan olarak ortaya çıkmaktadır.
Hastane tarih ve doğa güzellikleri içerisinde1988 yılına kadar Sağlık Merkezi ve Sağlık Ocağı olarak hizmet vermekte iken ek bina inşaatına 1989 yılında başlanıp, 1992 yılında tamamlanarak işletmeye açıldı ve 50 yataklı Selçuk Devlet Hastanesi hizmete başlamış oldu.

Selçuk Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Selçuk Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.