Seydişehir Devlet Hastanesi

Adres:
Kızılcalar Mah.
Seydişehir / Konya

Telefon : 332-5823011

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

İlçemizde hizmet veren, 100 Yataklı Devlet Hastanesi ile 90 Yataklı Maden Devlet Hastanesinin birleştirilerek, “200 Yataklı Seydişehir Devlet Hastanesi” adıyla hizmet vermesi Sağlık Bakanlığımızın 12 Aralık 2005 tarih ve 10486 sayılı Makam Onayı ile uygun görülmüş olup, 01.04.2006 tarihi itibarıyla birleşme yapılarak tek hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır.Hastanelerimizin birleştirilmesi nedeniyle, yeniden yapılanma süreci içerisinde; Maden Devlet Hastanesi olarak hizmet veren binamız A-Blok (Ilıca Mevki), Devlet Hastanesi olarak hizmet veren binamız B-Blok (Kızılcalar Mahallesi) olarak adlandırılmıştır. Hastanemiz, Seydişehir ilçesi olarak 63.798 nüfusa sağlık hizmeti vermektedir.

Yapılan çalışmalar sonucunda; 05.06.2006 tarihinden itibaren, Genel Cerrahi Servisimiz, Dâhiliye Servisimiz, Göğüs Hastalıkları Servisimiz, Kadın Hastalıkları Servisimiz, Çocuk Hastalıkları Servisimiz, Kulak Burun Boğaz Servisimiz ve Üroloji Servislerimizin Yataklı Tedavi Bölümlerinin A-Blok hizmet binamızda (Ilıca Mevki) konuşlandırılarak hizmet vermesi, Diyaliz Servisinin, Göz Polikliniğinin ve Diş Polikliniğinin, B-Blok (Kızılcalar Mahallesi) hizmet binamızda konuşlandırılarak hizmet vermesi ve birden fazla uzman bulunan branşlarımızın da B-Blok hizmet binamızda gündüzleri poliklinik hizmeti vermesi kararlaştırılmıştır.

Valilik Makamı’nın 18.08.2006 tarih ve 27027 sayılı onayı ile B-Blok hizmet binamızda da acil servisin açılması kararlaştırılmış olup, 16.09.2006 tarihinden itibaren hastanemiz B-Blok da ikinci bir acil servis açılmıştır.
Hastanemizin yataklı tedavi bölümlerinin A-Blokta olmasından dolayı, B-Blok hizmet binamızda poliklinik hizmeti verilmekte olup, yataklı tedavi yapılmamaktadır. Hasta ve Hasta yakınının psikolojik durumlarını göz önüne alıp öncelikle herkesi dinleyip imkânımız ölçüsünde çözüme kavuşturmaya çalışmaktayız.

Seydişehir Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Seydişehir Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler