Siirt Devlet Hastanesi

Adres:
Yeni Mahalle, Hastane Caddesi
Merkez / Siirt

Web Sitesi:

www.siirtdh.gov.tr

Telefon : 484-2231021

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

1967 yılında kurulan Siirt Devlet Hastanesi ,1986 yılına kadar bu şekilde hizmet verdi ancak, artan nüfus karşısında yetersiz kaldığından 100 yatak kapasiteli 4 katlı bloktan oluşan yeni bir bina daha yapılarak hizmete açıldı.

1990 yılında da bu iki blok, yapılan tüp geçit ile birbirine bağlandı.

1996 yılında yapılan SSK Hastanesi de, yapılan yasal değişiklik sonrası 2005 yılında hastanemize devredildi.

Dahili kliniklerimizin bir bölümü ek binamıza kaydırılmış, gerçekleşen uzman doktor atamaları sonrası da yeni eklenen klinikler hizmete dahil edilerek yatak kapasitemiz de 202 ye kadar arttırılmıştır.

Ek binamızın, ana binamıza olan mesafesi en uzak güzergahtan yaklaşık 1 km, en kısa güzergahtan da yaklaşık 700-800 m. dir.

2008 yılında da Hastanemizin bahçe alanında prefabrik olarak yaptırılan Görüntüleme Merkezimiz de modern dizaynı ve donanımı ile hastalarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır.

2008 yılının sonlarına doğru yapılan restorasyon ile modern cihazlarıyla hastanemize kazandırılan Genel ve Koroner Yoğun Bakım Üniteleri ilimizin önemli bir eksiğini kapatmıştır.

2007 yılında yaptırılan 23 hasta kapasiteli Hemodiyaliz ünitesi ek binamıza yakın mesafede olup, modern bir görünüme ve donanıma sahip en güzel hizmet binamızdır.

Siirt Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Siirt Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler