Suluova Devlet Hastanesi

Adres:
Hürriyet Mah. Hastane Cad. NO: 16
Suluova / Amasya

Web Sitesi:

www.suluovadh.gov.tr

Telefon : 358-4171133

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Amasya iline bağlı, Amasya-Samsun karayolu üzerinde olup,1957 yılında ilçe olmuştur. Amasya’ya 23 km, Merzifon ilçesine 18 km. mesafede olan ilçemiz köyleriyle birlikte 58.000 nüfusludur.

Suluova Devlet Hastanesi Orta Mahalle Oğulbağı Caddesi üzerinde ve 13 dönümlük bir alan içinde 3 katlı 4.000 m2 kapalı bina alanı, otoparkı, bahçesi ile 1994 yılında inşaatı bitirilerek 50 yatak kapasiteli Hastane olarak hizmete başlamıştır. 30.05.2005 tarihinde Hürriyet mahallesinde 12419 m2 alan üzerinde kurulan 5 katlı 5775 m2 kapalı alanı sahip olan 75 yataklı SSK Hastanesiyle Bakanlık emri ile birleştirilmiş olup, A Blok ve B Blok olarak halen hizmet vermektedir.

Hastanemiz Suluova İlçe merkezine, çevre köylere ve Samsun iline bağlı Ladik ve Havzaya ve bu ilçelerimize bağlı Suluova’ya yakın köylere’de Hizmet verdiğinden Hasta potansiyeli yüksektir, Bu nedenle Suluova Devlet Hastanesinden hizmet almak amacıyla müracaat eden Hastalarımıza Çağın gereklerine yönelik Avrupa standartlarında hizmet verebilmek amacıyla arayışlara girilmiş olup eldeki imkanları değerlendirmek maksadı ile kapasitesi azda olsa yeterli olan Eski SSK Hastanesinin tadilatı ve düzenlenmesi için projeler hazırlanmış gerekli çalışmalar yapılmıştır.

2006 yılının ilk aylarında başlayan çalışmalarımızda Hastanemizin uzun vadede geleceğe yönelik tadilatının ve düzenlemelerin yapılması hedeflenmiş ve Kasım ayında bitirilmiştir. Hastanemiz çevresinde Çevre düzenlemesi yapılarak düzenli ve geniş park alanları sağlanmış ve geleceğe yönelik olarak Park sorunumuz çözülmüştür. Hastanemizde yapılan düzenleme ve çalışmalarla hizmet Kalitesinin yükseltilmesi hedeflenmiştir.

Hastanemize Müracaat eden insanlarımıza verilecek Hizmetin düzenli, Kaliteli, akıcı ve Sağlık konusunda en üstün seviyede olması için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Hastanemizde yapılan çalışmalarla Koğuş düzeni terk edilerek hasta odalarımız 1 kişilik ve 2 kişilik olarak düzenlenmiştir. Hastanemizdeki hasta odalarımızda buzdolabı, oturma grubu, Tv, lavabo, gibi ihtiyaçlar giderilerek hastalarımıza, özel hastanelerden daha güzel ve evlerindeki rahatlık ve konfora yakın hizmetler verilmesi yönünde çalışmalar yapılmıştır,

Suluovalı hayır severlerin katkıları ve yardımları ile Hastanemizdeki odalarımızın çoğunluğu 1. sınıf oda kalitesine kavuşmuştur. Hastanemizin düzenlenmesi ve tadilatı için yapılan çalışmalarımızın tamamında insanlarımıza Avrupa seviyesinde ve kaliteli hizmet verebilmek düşüncesi mevcuttur. Tadilatı bitirilen Hastanemiz 125 yatak kapasiteli 1. sınıf bir Hastane olarak hizmete başlamıştır.

Suluova Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Suluova Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.