Tosya Devlet Hastanesi

Adres:
Dilkuşah Mahallesi Kastamonu Caddesi No: 2 Tosya
Kars / Merkez / Kars

Telefon : 366-3131071

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

1938 yılında “Memleket Hastanesi” adı altında eski Ortaokul binasının bulunduğu Cumhuriyet Mahallesinde hizmete açılmıştır.1943 yılında meydana gelen depremde yıkılmış, Kızılay tarafından tekrar yaptırılmış,1948 yılında ise; yer değiştirilerek Dilküşah Mahallesi, Aşağıpınar Mevkiinde yeni bina olarak yapılmıştır.

Kadro yatağı 25’e çıkartılmış,10 yıl özel idare tarafından yönetilmiştir.1958 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlanmış, Giderleri Genel Bütçeden karşılanmış olup, Adı “Tosya Devlet Hastanesi” olarak değiştirilmiş, Kadro yatağı 50’ye çıkartılmış,1972 yılında ek binasının da hizmete girmesiyle yatak kapasitesi 100’e çıkartılmıştır.

1990 yılında ikinci ek binasının tamamlanması ile birlikte Yatak kapasitesi 125’e çıkartılmış olup halen hizmetini bu şekilde sürdürmektedir.

Tosya Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Tosya Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Etiketler

  • Tosya Devlet Hastanesi
  • Kars