Türkiye Hastanesi

Adres:
Darülacaze Caddesi 14/1
Şişli / İstanbul

Telefon : 212-3141414

Randevu Al

Hakkında

İhlas Grubu’nun toplumsal sosyal sorumluluk anlayışının bir yansıması olarak, insanların en temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini en doğru ve en uygun koşullarda sunmak amacıyla 1891 yılında Sultan II. Abdülhamid tarafından yaptırılan tarihi binada, 1991 yılından itibaren Türkiye Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemiz, çalışmalarını “insan odaklı” bir anlayış çerçevesinde yürütmektedir.

1991 yılında tarihi ve doğal özellikleri korunarak modern hastanecilik anlayışına uygun bir şekilde restore edilen hastanemiz, İstanbul’un merkezinde, toplam 18 bin m² açık alan üzerinde, tarih ve doğanın bütünleştiği yemyeşil bahçe düzenlemesi ile şehre nefes aldıran, hastalarına huzur ve güven veren bir ortamda hizmetlerine devam etmektedir.

Türkiye Hastanesi'nde; Acil Servis ve Ambulans Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Check-Up Programları, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dermatoloji, Estetik ve Plastik Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları ve Retina, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Obezite ve Metabolik Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Perinatoloji, Radyoloji, Tıbbi Laboratuvar, Üroloji, Odyoloji ve İşitme Tarama, Uyku Laboratuvarı, Yoğun Bakımlar gibi dâhili ve cerrahi bölümlerde her türlü teşhis ve tedavi modern metotlarla yapılmaktadır.

Türkiye’nin ilk tam teşekküllü göz merkezi olan Türkiye Hastanesi Göz Bölümü, aynı zamanda lazer ameliyatlarının da ilk defa yapıldığı merkezdir. Bugüne kadar 150 binin üzerinde operasyonun yapıldığı merkezde teşhis ve tedavi de son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmaktadır. Merkezde katarakt cerrahisinden, göz kırma kusurlarına, şaşılıktan, retina hastalıklarına kadar birçok alanda tedavi yapılıyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Perinatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümleri yapımı tamamlanarak hizmete giren yeni binada faaliyet göstermektedir. Ayrıca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesinde kullanılmaya başlanan lazer teknolojileri bütün vücut ağırlığına kısa sürede etkili çözümler sunmayı hedeflemektedir. Şok Dalga Terapisi (ESWT) ve Hill Terapy gibi tedavilerde yine bu ünite de uygulanmaktadır.

Çağdaş, kurumsal bir iş anlayışını benimseyen hastanemiz, güncel bilgilerle donatılmış uzman ve nitelikli kadrolarıyla, hasta haklarına saygılı ve geleneksel değerlere bağlı kalarak toplumun tüm kesimlerine kaliteli ve ekonomik sağlık hizmeti sunmak misyonuyla yola çıkmıştır. İnsana ve topluma karşı sorumluluğunu kaliteli hizmet anlayışıyla birleştiren hastanemiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de “sağlıkta güven ve huzurun ilk adresi olmak” vizyonuyla yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Türkiye Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Kalite Standartlarına göre A grubu hastane sayılmıştır. Hastanede Kalite ve Akreditasyon çalışmaları güncel bilgiler ışığında devam etmektedir.

Türkiye Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Türkiye Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye Hastanesi Yol Tarifi (Harita)

İlgili Etiketler