Uzunköprü Devlet Hastanesi

Adres:
Muradiye Mahallesi Eski Keşan Caddesi
Uzunköprü / Edirne

Telefon : 284-5131088

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi

Hakkında

Hastanemiz 1955 yılında faaliyete geçmiştir. İlçemiz Muradiye Mahallesi, Keşan Caddesinde ki adresinde halen faaliyetini sürdürmektedir. Sağlık Bakanlığına Tahsisi yapılmış 14.800 m2 arsa üzerinde bulunan merkez binalarımız ve 13.125 m2 arsa üzerinde bulunan ek binamız ile birlikte, hastanemiz halen toplam 4 ana binada hizmet vermektedir. C Blokta, 1989 yılında devlet vatandaş işbirliği ile temeli atılmış olan 50 yataklı ek hastane binamızın yapımı tamamlanmış ve kadro yatak sayımız 2005 yılında 200’e yükselmiştir.

Binalarımızın İdare binasında; Başhekimlik, Hastane Müdürlüğü, Satın Alma, Toplantı Salonu, Kütüphane, Döner Sermaye, Ambar, Ayniyat , Eczane ,Mutemet ve Bilgi İşlem mevcut olup, Poliklinik binası olarak hizmet vermekte olan P Bloğun 2 katında poliklinik hizmetleri verilmekte olup, 3.katında Endoskopi Ünitesi, Odiyometri ve KBB Endovisüel Teşhis Ünitesi, Kalite Konseyi birimleri düzenlenmiştir. Hastanemiz hemodiyaliz ünitesi, 13 Mart 2002 günü hizmete sunulmuş olup, tadilat çalışmalarımız sonrasında yeni yerinde hizmete devam etmektedir. Hemodiyaliz ünitemizde 36 hastamız halen tedavi görmektedir. 200 yatak kapasitesi ile hizmete devam ederken, 24.12.2006 tarihinden itibaren hastalarımız, merkez bina hastanemiz servislerinde, Avrupa Standartlarında, 2 kişilik, banyo ve tuvaletli hasta odalarında sağlık hizmeti almaya başlamıştırlar. Acil Servis Ekim 2006 ayı içerisinde modernize edilmiş olarak yeni yerinde sağlık hizmeti sunmaktadır.

Son 2 sene içerisinde; Bakanlığımız talimatları doğrultusunda Hekim Seçme Hakkı uygulamasına 2004 Ekim ayı sonu, Kasım ayı başı itibari ile geçilmiştir. Hastanemiz, Hekim Seçme Hakkı uygulamasına geçen ilk 11 hastanenin içerisindedir. Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında, Hasta Hakları Birimi kurulmuş olup, hastalarımız ve çalışanlarımıza eğitim verilmektedir.

Uzunköprü Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Uzunköprü Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.