ONLINE RANDEVU İSTATİSTİKLERİ
"Randevual.com online randevu istatistik bilgileri"

   Sağlık uzmanlarından randevu imkanı sağlayan Randevual.com’un istatistiklerine göre online randevuların yüzde 66’sı kadınlar tarafından alınıyorken yüzde 34'ü erkekler tarafından alınıyor.

   Sitenin istatistiklerine göre, online randevu, yüzde 28 oranında 23-30 yaş arasındaki kullanıcılar tarafından tercih edilirken yüzde 31 oranında 31-40 yaş arasındaki kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

   Randevual.com’dan alınan online randevuların yüzde 37’si diş hekimleri için alınırken, diyetisyenler ise yüzde 31 ile online randevuda en çok tercih edilen ikinci branş konumunda bulunuyor.

   Online randevuların büyük çoğunluğu randevu gününden 2 ile 5 gün öncesinden alınıyor. Kullanıcılar 1 hafta ve sonrası için randevu almak amacıyla da online randevu sistemini aktif olarak kullanıyor. Siteden alınan randevuların yüzde 19’u hafta sonu alınırken, randevuların yüzde 81’i hafta içi mesai saatleri dahilinde alınıyor.
"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"