Bingöl Devlet Hastanesi

Adres
Saray Mah.
Bingöl / Merkez / Bingöl

Tel1 : 426-2134508

Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi
Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET

Hakkında
Bingöl Devlet Hastanesi 30.06.1967 yılında İlimiz Merkez Yenişehir mahallesi Hastane caddesi civarında 5000 m2 arsa üzerinde 50 yataklı olarak faaliyete başlamış. Daha sonra 1997 yılında 18.240 m2 arsa üzerinde 12000 m2’lik bina Bingöl Düzağaç mevkii Saray mahallesinde yapılmış olup, 200 kadro yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet binası 7 katlı olup,bodrum 1,bodrum 2,zemin ve 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum 1’de çamaşırhane,kazan dairesi ve depolar,bodrum 2’de mutfak,Tomografi,morg,laboratuar, mikrobiyoloji laboratuarı,röntgen,diyaliz,yemekhane ve acil,Zemin katta idare,poliklinikler hasta kabul danışma, Endoskopi,Taş kırma,KBB 1,Psikiyatri,Kan Bankası, Teknisyenler,Odyoloji ve 2. Üroloji servisi,1. katta Eczane,Patoloji,Yoğun Bakım, Ameliyathane,1 ve 2 inci cerrahi,Ortopedi ve Plastik cerrahi servisleri,2. katta Göğüs,Cildiye,göz,Çocuk cerrahi,Fizik Tedavi servisleri,fizik tedavi ünitesi Solunum Fonksiyon ünitesi, 3.üncü katta Kardiyoloji,Kalp Damar Cerrahisi,1. Dahiliye ve 2. Dahiliye servisleri,4. katta KBB 2,Genel Cerrahi 3,Nöroloji Üroloji 1,Beyin Cerrahi ve EEG ünitesi bulunmaktadır.

Eski SSK hastanesi olarak faaliyet vermekte iken Sağlık Bakanlığına devir edilerek Yenişehir Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlanmış Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetler Genel Müdürlüğünün 11.10.2005 tarih ve 8461 sayılı olurları ile Bingöl Devlet Hastanesiyle birleştirilerek 250 yataklı olarak hizmet vermeye başlanmıştır.

Bingöl Devlet Hastanesi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bingöl Devlet Hastanesi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler
"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"