Karşıyaka Demirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Adres
Şehit Turabi Karagöz Sk. Demirköprü No:113
Karşıyaka / İzmir

Tel1 : 232-3306450
Tel2 : 232-3306494
Randevu Al Ücretsiz Alo 182 Hastane Randevu Merkezi
Powered By Subgurim (http://googlemaps.subgurim.net). Google Maps ASP.NET

Hakkında
Tarihçesi
Kurumumuz 1995 yılının Nisan ayında Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne bağlı Diş Tedavi ve Protez merkezi olarak faaliyete başlamıştır. Sağlık Bakanlığı'nın 27 Aralık 1999 tarihli onaylarıyla Türkiye'de o güne kadar kurulan 10. bağımsız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak Karşıyaka Demirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adıyla bağımsız Başhekimlik statüsüne kavuştu. 2000 yılı Ocak ayında başlatılan yenileme ve büyüme süreciyle 2000 yılı sonunda diş üniti sayısı 10'dan 21'e çıkarıldı. Başlangıçta Halk sağlığı Laboratuvarı ve Demirköprü Sağlık Ocağı ile birlikte 3 kurum aynı bina içerisinde hizmet vermekteydi. Halk Sağlığı Laboratuvarı' nın 2002 yılında kendi binasına taşınması sonucunda kiralık bir dairede konuşlanan idari ofislerimizin ana binamıza nakli mümkün oldu. Demirköprü Sağlık Ocağı için 2005 yılında bağışçı Gülay Kaymak tarafından %51'i yaptırılarak İl Özel İdaresi kaynaklarınca bitirilmesi sonucunda sağlık Ocağı 200 metrekare kullanım alanından 400 metrekare kullanım alanına genişlemeimkanı bulmuştur. Sağlık ocağı binanın zemin ve birinci katına taşınırken, 3. katına merkezimizn klinikleri ve protez laboratuvarları konuşlandırıldı. bu çalışmalar sırasında bağışcının bulunması, özel idareden kaynak aktarılması, inşaat süreçlerinin takip edilmesi vb. iş ve işlemlerde Başhekimliğimiz her zaman aktif rol oynamıştır. 2006 yılında ana binamızın deprem dayanıklılık testleri sonucunda depreme karşı güçlendirlmesine karar verilmiş ve deprem güçlendirme inşaatı yapılmıştır. 2001 yılı Kasım ayında Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün emirleri ile o güne kadar bir başka kuruma bağlı olarak çalışan ve neredeyse fonksiyonlarını yitirmiş, kapanmak üzere olan Bornova Diş Tedavi ve Protez Merkezi başhekimliğimiz emrine verilmiştir. Bir yıllık çalışma sonucunda; 10 ünite sahip olan Bornova Diş Tedavi ve Protez Merkezi kavuştulan yeni yapısı ve 21' e yükseltilen diş üniti sayısı ile birlikte Başhekimliğimizin Sağlık Bakanlığı'na teklifi doğrultusunda, Türkiyede 11. Bornova ADSM Başhekimliğinin kurulmasını sağlamıştır.
14 Ocak 2008 tarihinde Çiğli ilçesinde merkezimize bağlı 8 diş ünitlik Çiğli Diş Tedavi ve Protez Merkezi açıldı. Bu merkezimiz 2010 yılı başında 12 diş ünitlik kapasite ulaşmıştır. Bütün bu süreçler sonunda bugün toplam diş üniti sayımız 48' e ulaştırmış bulunmaktadır. Merkezimiz bünyesinde 50 Diş Hekimi, 37 Diş Teknisyeni, 11 Hemşire, 2 Sağlık Memuru, 1 Röntgen Tekn.,15 İdari Personel, ve 88 Sözleşmeli personelle (Veri Kayıt, Temizlik, Güvenlik) birlikte geniş bir aileyi barındırmaktadır.

Karşıyaka Demirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hakkında bilgilere ve randevu alma hizmetine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Karşıyaka Demirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi randevu alma hizmeti için RandevuAl.com'u kullanabilir, sağlık merkezi telefon ve adres bilgileri kullanarak direkt sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

"Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez"